ایران بروکر

اعلام نرخ جدید خرید تضمینی گندم در هفته آینده

خرید تضمینی گندم

بنابر آمار سطح زیر کشت گندم از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار تا ۶ میلیون تن در نوسان است و حالا قرار است برداشت بخشی از گندم تولیدی کشور در صورت شرایط مساعد جوی از ۲۰ تا ۲۵ اسفند از استان سیستان و بلوچستان آغاز شود. بر همین اساس دوباره مساله بااهمیت قیمت گندم و خرید تضمینی آن از گندمکاران مطرح شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: دوشنبه در جلسه شورای قیمت گذاری نرخ خرید تضمینی گندم اصلاح و توسط وزیر جهاد ابلاغ می شود.

علی‌قلی ایمانی گفت: بنابر آمار سطح زیر کشت گندم آبی یک میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار و گندم دیم بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزارهکتار است.

به گفته او، برخی استان ها وضعیت دیم‌زارها به دلیل عدم بارش مناسب و به موقع مطلوب نیست، اما در مجموع در بسیاری از استان های جنوبی وضعیت مزارع مطلوب است که امیدواریم در مرحله داشت بارش مناسب باشد.

ایمانی ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه های تولید، تورم و نوسانات نرخ جهانی بنیاد ملی گندمکاران طی نامه ای به کمیسیون کشاورزی خواستار اصلاح قیمت شد.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به تورم موجود، قیمت فعلی گندم جوابگوی نیاز نیست و به منظور ترغیب کشاورز به تحویل گندم باید بازنگری در قیمت صورت گیرد.

او گفت: وزیر جهاد به عنوان رئیس شورای قیمت گذاری دستور بازنگری در قیمت خرید تضمینی گندم به کمیته های کارشناسی داد که اعضای شورا پس از بررسی اولیه به عددی برای افزایش نرخ رسیدند که قرار است در دوشنبه هفته آینده نرخ جدید توسط وزیر جهاد ابلاغ شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالعه کنید
سرانه مصرف مرغ 6 کیلوگرم کاهش یافت!/ زخم جراحی اقتصادی بر تن مردم
نظرات