نرخ میوه روند کاهشی یافت

نرخ میوه روند کاهشی یافت

قیمت انواع میوه و سبزی مربوط به دوره سی و یکم اردیبهشت تا ششم خردادماه در میدان مرکزی میوه‌و‌تره‌بار تهران اعلام شد که به گفته نایب‌رئیس اتحادیه میوه و سبزی میدان مرکزی، نرخ بسیاری از اقلام کاهش یافته است.

«اسدالله کارگر» گفت: قیمت هرکیلوگرم زردآلو ۵۰ هزار تا ۱۷۰ هزارریال، گوجه سبز ۱۰ هزار تا ۸۰ هزار ریال، توت سفید ۴۰ هزار تا ۸۰ هزار ریال، توت فرنگی کرج ۸۰ هزار تا ۲۲۰ هزار ریال و توت فرنگی گرگان ۵۰ هزار تا ۱۴۰ هزار ریال است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارگر افزود: بِه ۳۰ هزار تا ۶۰ هزارریال، پرتقال رسمی شمال ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار ریال، پرتقال تامسون شمال ۳۰ هزار تا ۶۰ هزار ریال، لیموشیرین ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال و لیموترش سنگی ۱۰۰ هزار تا ۱۶۰ هزار ریال به فروش می رسد.

سیب درختی زرد ۱۵ هزار تا ۶۰ هزار ریال، سیب درختی قرمز ۱۵ هزار تا ۴۵ هزار ریال و کیوی ۱۵ هزار تا ۶۰ هزار ریال قیمت گذاری شده است.

به گفته وی، امروز هر کیلوگرم موز ۵۵ هزار تا ۷۲ هزار ریال، نارگیل ۲۵ عددی ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار ریال و آناناس کارتنی ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به فروش رسید.

همچنین هر کیلوگرم خربزه ۱۵ هزار تا ۳۰ هزارریال، ملون ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار ریال، طالبی ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار ریال، طالبی شاه‌پسند بین ۱۰ هزارتا ۲۰ هزار ریال و هندوانه هفت هزار تا ۲۰ هزار ریال عرضه می‌شود.

کارگر افزود: قیمت هر کیلوگرم خیار گلخانه ای عرضه شده در بازار ۱۰ هزار تا ۲۷ هزار ریال، خیار رسمی ۱۲ هزار تا ۳۰ هزار ریال، گوجه فرنگی گلخانه ای ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال و گوجه فرنگی رسمی نو ۱۰ هزار تا ۲۲ هزار ریال است.

نرخ باقالی هفت هزار تا ۱۳ هزار ریال، برگ مو ۲۰ هزار تا ۱۶۰ هزار ریال، کاهو پیچ ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال و کاهو رسمی ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار ریال اعلام شد.

وی نرخ بادمجان دلمه‌ای را هشت هزار تا ۲۰ هزار ریال، بادمجان قلمی را هشت هزار تا ۲۰ هزار ریال، بادمجان گلخانه ای را ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال، لوبیاسبز را ۲۵ هزار تا ۴۰ هزار ریال، کدو مسمایی را ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار ریال و هویج را هشت هزار تا ۱۵ هزار ریال اعلام کرد.

قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد ۶ هزار تا ۱۵ هزار ریال، پیاز شیری هفت هزار تا ۱۸ هزار ریال، سیب زمینی نو هفت هزار تا ۱۸ هزار ریال، سیر خشک ۵۰ هزار تا ۱۲۰ هزار ریال و سیر تازه ۳۰ هزار تا ۷۰ هزار ریال است.

انواع سبزی جور نیز هشت هزار تا ۱۵ هزارریال و سبزی خوردن هشت هزار تا ۲۲ هزار ریال قیمت خورد.

نایب‌رئیس اتحادیه میوه و سبزی میدان مرکزی تره‌بار تهران یادآوری کرد: نرخ سود اعضا در میدان میوه و سبزی تهران روی فاکتور خرید ۱۵ تا ۲۰ درصد و برای خرده‌فروشی‌ها ۲۵ تا ۳۵ درصد محاسبه می‌شود.

براساس بررسی‌های میدانی در بازار مصرف، در سه ماه گذشته به دلیل نوسان قیمت ارز نرخ میوه‌های وارداتی افزایش یافت؛ به طوری که قیمت موز تا پیش از این ۳۵ هزار تا ۴۵ هزار ریال بود اما اکنون به ۶۵ هزار تا ۸۰ هزار ریال رسیده است.

 

منبع: ایرنا

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند