کد خبر: 170431

نشست فراکسیون مستقلین با وزیر اقتصاد و معاون بانک مرکزی درباره واردات

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از جلسه صبح امروز این فراکسیون با وزیر اقتصاد و معاون رئیس کل بانک مرکزی خبر داد.

نشست فراکسیون مستقلین با وزیر اقتصاد و معاون بانک مرکزی درباره واردات
سرویس بانک و بیمه -

مهرداد لاهوتی اظهار داشت:‌ در جلسه امروز دوشنبه فراکسیون مستقلین که با حضور کرباسیان وزیر اقتصاد و حیدری معاون بانک مرکزی برگزار شد، درباره موضوع واردات مباحثی مطرح و تاکید شد که نمی‌شود با سیل واردات بازار اقتصاد را تنظیم کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بحث دیگری که در جلسه مطرح شد درباره اجرای ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید بود که بانک‌ها باید ظرف ۳ سال اموال مازاد خود را واگذار کنند و از بنگاه‌داری خارج شوند که وزیر اقتصاد قول داد فروش اموال مازاد بانک‌ها ظرف سه سال واگذار شود.

لاهوتی یادآور شد: آقای حیدری هم در این جلسه گفت که وضعیت سپرده‌گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف شده و سپرده‌گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان هم که پول‌های درشت داده‌اند علی‌الحساب تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به آنها پرداخت خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.