نشست G۲۰ نفت را گران کرد

نشست G۲۰ نفت را گران کرد

به‌دنبال خوش‌بینی‌ها در مورد اینکه مذاکرات تجاری در جریان نشست گروه ۲۰ ممکن است به اقتصاد جهانی و بهبود چشم‌انداز تقاضا کمک کند، قیمت نفت روز پنجشنبه افزایش داشت.

افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا به بالاترین رقم در طی یک سال اخیر مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳۸ سنت، معادل ۰٫۸ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۶۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در پایان جلسه دیروز ۲٫۵ درصد کاهش داشت. قیمت نفت برنت نیز پس از افت ۲٫۴ درصدی در جلسه دیروز، امروز با ۲۷ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۳ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در معاملات بازارهای آسیایی بیش از یک درصد افزایش یافته است.

میشائیل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: ما شاهد افزایش قابل توجه عرضه بوده‌ایم و وضعیت تقاضا چندان روشن نیست. اما ممکن است در نتیجه توافقاتی که از نشست این هفته گروه ۲۰ بیرون می‌آید، شاهد بهبود وضعیت اقتصاد جهانی باشیم.

مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید گفته، ترامپ آمادگی دارد تا با چین قرارداد تجاری منعقد کند، اما در عین حال آماده است تا در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات تجاری در حاشیه نشست گروه ۲۰ با رئیس جمهوری چین، تعرفه‌ها بر کالاهای چینی را افزایش دهد.

در همین حال، افزایش عرضه نفت مانع از رشد بیشتر قیمت نفت شده است. اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا گفته، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۳ نوامبر با ۳٫۶ میلیون بشکه افزایش به ۴۵۰ میلیون بشکه رسیده است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند