نظر هیات دولت درباره یک استاندارد خودرویی

هیات دولت در مصوبه‌ای زمان ارتقای استاندارد آلایندگی خودروها به یورو 4 را ابتدای تیر ماه امسال اعلام کرد.  توافقنامه سه جانبه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر ارتقای استاندارد ‌آلایندگی خودروها به یورو 4 از ابتدای تیر ماه 93، یکشنبه هفته گذشته به تصویب

هیات دولت در مصوبه‌ای زمان ارتقای استاندارد آلایندگی خودروها به یورو 4 را ابتدای تیر ماه امسال اعلام کرد.

 توافقنامه سه جانبه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر ارتقای استاندارد ‌آلایندگی خودروها به یورو 4 از ابتدای تیر ماه 93، یکشنبه هفته گذشته به تصویب هیات دولت رسید.

طبق قانون قبلی قرار بود استاندارد آلایندگی خودروها از ابتدای فروردین 93 به یورو 4 ارتقاء یابد و به همین دلیل پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای فروردین ماه امسال از ارائه پلاک 93 به خودروهای تولیدی با استاندارد آلایندگی یورو 2 خودداری کرده است.

با این حال براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، هیات دولت با توافقنامه سه جانبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست موافقت کرده و پس از طی مراحل اداری و با ابلاغ این مصوبه به پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری خودروهای یورو 2 با پلاک سال 93 آغاز خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند