نظر ۲ میلیاردر معروف درباره بیت‌کوین

بیت کوین+تجارت نیوز

قیمت بیت‌کوین به‌دنبال انتقاد میلیاردرهای شناخته شده، کاهش یافت.

ارز رمزپایه بیت کوین که در پایان هفته قبل به 9900 دلار رسیده بود، روز دوشنبه به 9188 دلار کاهش یافت. بیت‌کوین تقریبا از ماه گذشته که قیمت آن 6700 دلار بود، حدود 40 درصد رشد پیدا کرده و به کانال 10 هزار دلاری نزدیک می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وارن باف سرمایه گذار بزرگ و رییس موسسه وارن با انتقاد از این پول رمزپایه گفته است که به دارایی‌هایش در این پول چیزی اضافه نشده است.

او گفته است که وقتی شما دارایی غیرمولد می‌خرید، در واقع مثل این است که شما بخواهید شخص دیگری جای شما پرداخت کند، آن‌ها حتی بیش از شما هیجان زده شده‌اند که شخص دیگری هم همراه شده است.

اواخر هفته، وارن باف بیت کوین را «گرفتاری احتمالی موش سمی» نامید. همچنین چارلی مندر رییس برکشایر هم گفت که تجارت در ارزهای رمزپایه دیوانگی است.

اما بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت در گفت وگو با سی ان بی سی گفته است که حتی اگر بیت کوین کاهش یابد، او از این پول خارج نمی‌شود.

گیتس گفته است که این دارایی نوعی کلاس است و شما چیزی تولید نمی‌کنید؛ پس بنابراین نبایدانتظار داشته باشید که افزایش یابد.

کمیسیون پول و بورس و کمیسیون کالاهای آتی در ایالات متحده قرار است روز دوشنبه آینده ملاقات کنند که گمانه زنی‌ها حکایت از این دارد که قیمت بیت کوین بازهم کاهش می‌یابد.

اپینسر بوگارت شریک سرمایه گذاری بلاک‌چین می‌گوید که نظرات باف و گیتس می‌تواند بر بیت کوین تاثیر داشته باشد و من فکر می‌کنم فاکتور موثری در قانونی شدن بیت کوین بازی خواهد کرد.

 

منبع: خبرآنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند