نفت کمی گران شد

نفت کمی گران شد

قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت اما پیش‌بینی بهبود کندتر از انتظار تقاضا برای سوخت به علت شیوع کرونا، چشم‌انداز چنان روشنی برایش ترسیم نکرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش اما پیش‌بینی بهبود کندتر از انتظار تقاضا برای سوخت به علت شیوع کرونا، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 22 سنت افزایش 39.83 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 30 سنت افزایش 37.56 دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی دیروز کاهش قیمت داشتند.

آژانس بین‌المللی انرژی امروز چشم‌انداز تقاضا برای نفت در سال 2020 را 200 هزار بشکه در روز کاهش داد و به 91.7 میلیون بشکه در روز رساند.

در گزارش ماهانه این نهاد بین‌المللی آمده است: «ما انتظار داریم که بهبود تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال 2020 به طرز چشمگیری کاهش یابد.»

اوپک اعلام کرد تقاضا برای نفت در سال 2020 به علت شیوع کرونا بیش از پیش‌بینی قبلی کاهش می یابد و کندتر از آنچه انتظار می رفت در سال آینده بهبود می‌یابد.

اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضا برای نفت در جهان در سال جاری 9.46 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. رقم پیش‌بینی قبلی این سازمان 9.06 میلیون بشکه در روز بود.

به گفته منابع آگاه، علی‌رغم کاهش قیمت نفت، بعید است اوپک پلاس در نشست ماه سپتامبر، کاهش تولید بیشتری اعلام کند و احتمالا مدت بیشتری به کشورهایی نظیر عراق و نیجریه برای جبران تولید بیش از حد قبلی شان خواهد داد.

از طرفی نگرانی در مورد اختلال‌های ناشی از طوفان سالی، سبب اندکی افزایش قیمت نفت شده است.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند