وزیر دفاع مطرح کرد؛

نمایشگاه هوایی،نشانگر مقاومت ایران در برابر تحریم ظالمانه است

نمایشگاه هوایی،نشانگر مقاومت ایران در برابر تحریم ظالمانه است

وزیر دفاع گفت: ایران امروزه در برابر مسئولان عهدشکن آمریکا ایستاده و برگزاری نهمین نمایشگاه هوایی نشان می‌دهد آنها با این تحریم‌ها حیثیت خود را می‌برند.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه هوایی در جزیره کیش با بیان اینکه این نمایشگاه جشنواره عزت و افتخارات صنعت هوایی ایران است و باید در این نمایشگاه از عظمت علم لذت ببریم و به این دانش مهم بشری ادای احترام کنیم، گفت: با این حال اگر یک جاه طلب تصمیم گرفت مردم را از این دانش محروم کند بداند که این مردم به اتکای علم خود به این صنعت دست یافته اند و این امر شدنی است.

به گزارش تجارت‌نیوز،حاتمی افزود: می‌خواهیم موفقیت روزافزون خود و هموطنان مان را در صنعت هوایی به نظاره بنشینیم و از تماشای آن احساس غرور کنیم؛ این افتخار، برای ملت‌های تحت فشار احساس غرور مضاعف دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: ما کسانی که تلاش می‌کنند تا دیگران را از این علم محروم کنند محکوم می‌کنیم؛ در حالی که دانشی که به آن دست یافتند بر پایه خون‌های ریخته شده دیگر ملل و ثروت های مردم آسیا و آفریقاست اما گستاخانه به دنبال استقرار تئوری برتری هوایی و تسلط بر فضای آسمان دیگر کشورها هستند.

وزیر دفاع ادامه داد: ایران امروزه در برابر مسئولان عهدشکن و جنایتکار آمریکا ایستاده است. این نمایشگاه نشان می‌دهد آنها با تحریم ظالمانه ایران حیثیت خود را خدشه‌دار کرده اند. اقدامات غیرمسئولان ترامپ مایه منزوی تر شدن بیشتر آمریکا می‌شود.

امیر سرتیپ حاتمی یادآور شد: ایران ۴۰ سال پیش آمریکا را به عنوان نماد استکبار از کشور بیرون کرد و به زودی با افتخار جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار می‌کند، پیام ما از جزیره کیش در خلیج فارس به همسایگان، دوستان و همه طرفداران صلح، پیام صلح و دوستی است.

به گفته وزیر دفاع، اصل صلح برای همه و جهان عاری از خشونت از اصول خدشه ناپذیر ایران است همسایگان ما برای همیشه همسایه ما هستند بنابراین منطق و عقلانیت آنها در نگاه راهبردی ما به عنوان لوح ماندگاری است که مایل نیستیم بر آن نقطه تاریک نقش ببندد.

وی تصریح کرد: ما به دنبال جلوگیری از خشونت و جنگ و در یک کلمه بازدارندگی هستیم تا کسی به خود فکر حمله به ایران راه ندهد. با خیرخواهی برای همه می‌توان از صلح کشور، منطقه و جهان حمایت کرد.

سرتیپ حاتمی ادامه داد: دل مردم ایران لبریز از بشردوستی و کرامت انسانی است و دل رنجور هیچ انسانی را برنمی‌تابد.

وی در پایان از زحمات خلبانان نیروی هوایی ارتش و سپاه و تیم‌های هوایی روسیه و لتونی تشکر کرد.

 

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند