نماینده مجلس: افزایش قیمت بنزین حداکثر تاثیر 10 درصدی بر قیمت مایحتاج عمومی دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین حداکثر تاثیر 10 درصدی بر قیمت کالاهای مورد نیاز و مایحتاج عمومی مردم دارد. محمد حسن نژاد ، افزایش قیمت بنزین به 10 هزار ریال را تا حدودی منطقی و قابل قبول دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی تعیین نرخ قیمت بنزین در سالجاری را

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین حداکثر تاثیر 10 درصدی بر قیمت کالاهای مورد نیاز و مایحتاج عمومی مردم دارد.

محمد حسن نژاد ، افزایش قیمت بنزین به 10 هزار ریال را تا حدودی منطقی و قابل قبول دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی تعیین نرخ قیمت بنزین در سالجاری را بر عهده دولت گذاشته و این قیمت می تواند قابل قبول باشد.
 
وی گفت: با تعیین قیمت 10 هزار ریالی برای هر لیتر بنزین ارایه این فرآورده سوختی با دو نرخ مجزا نیز از بین می رود.
 
حسن نژاد افزود: با توجه به افزایش نرخ دلار در بازارهای جهانی چنین به نظر می رسید که دولت در موعد مقرر اقدام به تغییراتی در قیمت بنزین نماید، چرا که با ادامه روند موجود یارانه دولت به بنزین بسیار فراتر از آن چیزی می شد که در قانون مدنظر بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین نباید منجر به سوء استفاده بازار شود، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده تاثیر این افزایش قیمت در کالاهای اساسی نباید از 10 درصد بیشتر باشد.
 
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت به موازات تعیین قیمت جدید بنزین باید اهرم های نظارتی خود در بازار و فروشگاه های عرضه مواد غذایی و کالاهای اساسی را بیشتر کند تا جلوی سوء استفاده کنندگان از این موضوع به موقع گرفته شود.
 
حسن نژاد گفت: دولت همچنین باید با شفاف سازی مسایل اقتصادی کشور نحوه محاسبه و تعیین قیمت جدید بنزین را به اطلاع مردم برساند تا آنان همکاری های لازم و کافی با دولت را انجام دهند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند