موضوعات داغ:

نوسازی 7000 تاکسی فرسوده پایتخت اولویت شهرداری

نوسازی 7000 تاکسی فرسوده پایتخت اولویت شهرداری

قائم‌مقام معاونت حمل‌ونقل ترافیک از اجرای اقدامات زیرساختی و تغییرات عمده در وضعیت عملکردی شرکت‌ها در طول 8 ماه گذشته سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خبر داد و گفت: برای تکمیل مد حمل‌ونقل عمومی درکنار هر ایستگاه مترو که سال گذشته احداث شده، یک ایستگاه تاکسی نیز احداث و سرویس‌دهی به مسافران انجام شد.

شهریار افندی‌زاده با اعلام این مطلب گفت: بنده قرار بود مدت کوتاهی را در این مجموعه مشغول به کار شوم که با توجه به تغییراتی که صورت گرفت، چند ماهی در سازمان تاکسیرانی فعالیت کردم و در این مدت تلاش کردم خدمات مطلوبی به شهروندان ارایه شود و بازنگری در کل سیستم به لحاظ تقسیم‌بندی و نظارت درست کار در دستور کار اجرایی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به برخی از اقدامات عمده زیرساختی انجام‌شده در سازمان تاکسیرانی در طول این مدت گفت: در گذشته فعالیت در تاکسیرانی به صورت سنتی بود و براساس مطالعات انجام‌شده طرح استفاده از زمان‌های خالی تاکسیرانان با تکیه بر اپلیکیشین‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای وضعیت اپلیکشین‌های موبایل از سال 95 و بستن قرارداد با شرکت کارپینو و همچنین فراهم شدن انعقاد قرارداد با شرکت کابین اقدامات تاثیرگذاری در این مدت انجام گرفت.

افندی‌زاده ادامه داد: پرداخت الکترونیکی در تاکسیرانی به صورت پایلوت در پایانه ونک و صادقیه نیز در این دوره انجام گرفت و با استقبال خوب شهروندان و تاکسیرانان مواجه شد.

قائم‌مقام معاونت حمل‌ونقل و ترافیک تقسیم‌بندی بر مدیریت و نظارت فعالیت بر شرکت‌های مسافربری در قالب کارگروه و بر مبنای تاکسی‌های خطی، منطقه‌ای با کمک خود مدیران عامل را از دیگر اقدامات اساسی نام برد و افزود: سرویس‌ها در 4 گروه عمده اپیلکیشن موبایل، تاکسی‌های ایستگاهی با مبدا مشخص و مقصد انتخابی همانند سرویس‌های فرودگاه، گروه تاکسی‌های خطی با مبدا و مقصد مشخص و سرویس مدارس و ادارات تشکیل شدند.

او ادامه داد: تا علاوه بر مدیریت و نظارت بهتر عملکردی آنها براساس ارایه خدمات تاکسی‌ها استفاده مطلوب و خدمات بهتری به شهروندان انجام پذیرد و مشکلات هر گروه در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی و مرتفع شود.

وی با اشاره به فعالیت 15 هزار سرویس مدارس و برچسب‌های نصب‌شده بر آنها تصریح کرد: در این مدت نیز تلاش شد، تعاملی را با آموزش و پرورش برقرار کنیم و این مجموعه از ظرفیت تاکسیرانی استفاده کند. این در حالی بود که تا سال گذشته هیچ نقشی از سوی تاکسیرانی در این زمینه وجود نداشت و با پیگیری‌های انجام‌شده نظارت بر عملکرد تاکسیرانان برای جلب اطمینان بیشتر اولیای دانش‌آموزان بر عهره تاکسیرانی قرار گرفت.

افندی‌زاده بیان کرد: نوسازی تاکسیرانی از برنامه‌هایی بوده که در این مدت در دستور کار قرار گرفت، به طوری که در سال 95، 11 هزار تاکسی نوسازی شدند اما در سال 96 به علت کمبود نقدینگی و یارانه هنوز نتوانسته‌ایم اقدامی را در این بخش انجام دهیم و با توجه به سازوکارهای پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های در پیش رو به ویژه «ون» متناسب با اهداف و سیاست‌های معاونت اقدامات ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: براساس آمار 7000 تاکسی فرسوده هستند که باید مورد نوسازی قرار بگیرند. ایجاد ایستگاه‌های تاکسی در مجاورت ایستگاه‌های مترو نیز از طرح‌هایی بوده که در این مدت انجام گرفته است.

افندی زاده از اجرای اقدامات زیرساختی و تغییرات عمده در وضعیت عملکردی شرکت‌ها در طول 8 ماه گذشته سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خبر داد و گفت: برای تکمیل مد حمل‌ونقل عمومی در کنار هر ایستگاه مترو که سال گذشته احداث شده، یک ایستگاه تاکسی نیز احداث و سرویس‌دهی به مسافران انجام شد.

 

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند