هواشناسی: هفته پربارشی در پیش است

هواشناسی: هفته پربارشی در پیش است
مدیرکل پایش سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در هفته جاری بیشتر نقاط کشور شاهد بارش باران خواهند بود بنابراین هفته خوش بارشی در پیش داریم.

مدیرکل پایش سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در هفته جاری بیشتر نقاط کشور شاهد بارش باران خواهند بود بنابراین هفته خوش بارشی در پیش داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود حقیقت افزود: امروز در استان های مازندران، گیلان و اردبیل بارش باران خواهیم داشت و شدت بارش در غرب گیلان خواهد بود، همچنین احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: امروز در دامنه های زاگرس از جمله آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، شمال خوزستان، دامنه های البرز، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی با رعد و برق همراه خواهد بود.

حقیقت ادامه داد: همچنین در مناطق مرکزی و شرق کشور مانند اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی گفت: با توجه به اینکه سامانه فعال در کشور طی روزهای گذشته بارش‌های خوبی را در نیمه جنوبی کشور به همراه داشته ، فردا از فعالیت آن در این مناطق کاسته می شود و بیشتر فعالیت در قالب بارش پراکنده در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان خواهد بود.

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: از سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود که به طور کلی تا آخر هفته نیمه غربی و مرکزی کشور را در برمی‌گیرد.

وی گفت: امروز تا چهارشنبه در استان‌های ساحلی خزر دمای هوا ۳ تا ۵ درجه کاهش خواهد یافت.

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا در تهران بارش باران خواهیم داشت و انتظار می‌رود پایان هفته خنک و حتی سردی در پیش رو داشته باشیم؛ کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱۲ درجه سانتی گراد و بیشینه دمای دیروز تهران ۱۶ درجه سانتی گراد بود که امروز به ۱۴ تا ۱۵ درجه می‌رسد.

حقیقت گفت: راسک در استان سیستان و بلوچستان با ۳۵ درجه و لاله زار در استان کرمان و صفاشهر در استان فارس با منفی ۲ به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند