ایران بروکر

اطلاعیه گمرک فرودگاه امام خمینی برای آیفون 14

نحوه ریجستری آیفون ۱۴

گمرک فرودگاه امام خمینی اطلاعیه جدیدی درباره واردات آیفون 14 اعلام کرد. این اطلاعیه توسط وزارت صمت منتشر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بخشنامه جدید گمرک فرودگاه امام خمینی درباره آیفون 14 منتشر شد.

گمرک فرودگاه امام خمینی اعلام کرد، بر اساس بخشنامه وزارت صمت، از امروز اول اسفند ماه آیفون ۱۴ در سامانه گمرک ایران ثبت نخواهد شد.

چندی روز قبل گمرک ایران در ابلاغیه‌ای اعلام کرد با توجه به نامه 19 بهمن ماه سازمان توسعه تجارت و نامه 12 بهمن سازمان مذکور، به این وسیله اعلام می‌شود: از تاریخ 1401.12.1 گوشی تلفن همراه با نشان تجاری اپل مدل14 و کلیه مدل‌های بعد از آن جزء لیست کالاهای مجاز همراه مسافر و پستی ورودی به کشور نمی‌باشد.

بخشنامه جدید گمرک درباره واردات آیفون 14

بر اساس ابلاغیه سازمان توسعه تجارت به گمرگ ایران از اول اسفندماه سال جاری، ورود آیفون ۱۴ و مدل‌های بعد از آن به عنوان کالای همراه مسافر و یا پستی ممنوع است.

ابلاغیه ۱۹ بهمن ماه سال جاری از سوی سازمان توسعه تجارت در رابطه با ممنوعیت ورود مدل‌هایی از گوشی‌های آیفون، با صدور بخشنامه‌ای از سوی گمرک ایران همراه شده است.

طبق بخشنامه گمرک ایران، مقرر شده است که گوشی تلفن همراه با نشان تجاری APPLE که شامل مدل ۱۴ و تمامی مدل‌های بعد از آن می‌شود، از لیست کالاهای مجاز همراه مسافر و پستی ورودی به کشور خارج شود.

بر این اساس تاکید شده که گمرکات اجرایی از ثبت اطلاعات گوشی‌های وارد شده، در سامانه مسافری و پستی از اول اسفندماه خودداری کنند.

همچنین باید مراتب در مبادی ورودی و خروجی مسافری به کشوری از طریق نصب بنر و سایر وسایل ارتباط جمعی اطلاع شود.

مطالعه کنید
کدام استان‌ها بیشترین بیماران نادر و صعب‌العلاج را دارند؟

این ممنوعیت در حالی ابلاغ شده است که ماههاست رجیستری آیفون‌های ۱۴ ورودی تجاری نیز در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و تعیین تکلیف نشده است.

بر اساس این ابلاغیه، مهلت اجرای بخشنامه مربوطه تا اطلاع ثانوی اعلام شده است.

منبع: انتخاب

نظرات