منتظر ورود خودروی کیا با قیمت 20 هزار دلاری باشید

پیش بینی بازار خودرو تا پایان سال 1401

تا دو هفته آینده اولین محموله خودروهای وارداتی به گمرکات جنوبی کشور وارد خواهند شد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد ارزش عمده خودروهای این محموله وارداتی که شامل مدل کیا می‌شود، در محدوده ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته مقامات وزارت صمت اعلام کردند تا پایان سال حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی خارجی به کشور وارد خواهد شد. به نظر می‌رسد خودروی کیا از جمله این واردات باشد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت در یک برنامه تلوزیونی گفت که تا سقف یک میلیارد یورو ارز برای واردات خودرو تخصیص داده شده است.

آنطور که عبدالله توکلی لاهیجانی گفت با این رقم می‌توان ۷۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو وارد کرد. (مهر)

منتظر ورود خودروی کیا به گمرک باشید

به گزارش اقتصاد 100، همچنین سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سرعت گرفتن فرآیند واردات خودرو به کشور، از رسیدن برخی مدل‌ها به پشت مرز و آغاز تبلیغات برای آن‌ها خبر داد.

بر اساس پیگیری‌ها تا دو هفته آینده اولین محموله خودروهای خارجی وارد گمرکات جنوبی کشور در بنادر هرمزگان و بوشهر می‌شود. واردات این خودروها ظاهرا از کشور واسط عمان انجام خواهند شد.

همچنین طبق مصوبه هیأت دولت به هیچ عنوان موضوع پیش فروش خودروهای وارداتی مطرح نبوده و متقاضیان بایستی برای خرید خودرو از سازوکار بورس کالا و با تعرفه شناور استفاده کنند.

پیگیری ها نشان می‌دهد، ارزش عمده خودروهای این محموله وارداتی که شامل خودروی کیا می‌شود، در محدوده ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار است.

چینی‌ها بازار خودروی ایران را مجددا در دست می‌گیرند؟

بحث واردات خودرو از ابتدای دولت سیزدهم مطرح شد. ماجرایی که هر بار با شکلی جدید از سوی مسئولان مطرح می‌شود. تجارت‌نیوز در گزارشی به ابهامات واردات خودرو به کشور پرداخت.

بررسی‌های این گزارش نشان می‌دهد که باید منتظر ایجاد انحصاری دیگر در بازار خودرو باشیم. چراکه رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد که واردات از ژاپن، کره و اروپا ممکن نیست.

بنابراین ممکن است مجددا چینی‌ها عنان بازار خودرو در ایران را در دست بگیرند. البته در این بین، صحبت‌هایی در رابطه با ورود خودروهای برند کیا می‌شود.

حالا باید منتظر عملکرد وزارت صمت ماند و مشاهده کرد که سرانجام ماجرای واردات خودرو به ایران چه می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند