واریز ۲ هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز ۲ هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس گفت: بورس در سال ۹۹ منابع مالی خوبی را به دست آورد اما نتوانست چندان به زیر ساخت‌ها اختصاص دهد و در راستای کمک به سهامداران، ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریز کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی بهشتی سرشت، عضو هیات‌مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس در نشست خبری تشریح جزئیات صورت‌های مالی سازمان بورس، گفت: طبیعتا درخواست انتشار صورت‌های مالی یک در خواست به حقی بود که سالیان متعددی است توسط فعالان بازار سرمایه پیگیری شد که سرانجام هفته گذشته در ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ منتشر شد.

او افزود: هرچند انتشار صورت‌های مالی یکسری سوالات و ابهاماتی را به دنبال خود داشت که ما این جلسه را برگزار کردیم تا ابهامات رفع شود.

مسئول ذی ربط گفت: ما در سازمان بورس طی سال ۱۳۹۹ بالغ بر دو هزار میلیارد تومان در آمد محاسبه کردیم که از کارمزد‌ها به دست آمده است باید به این امر توجه کرد که کارمزد‌ها از اوایل مرداد ۱۳۹۹ حدود ۳۰ درصد کاهش یافت.

او افزود: بورس در سال ۹۹ علی‌رغم اینکه منابع مالی به نسبت خوبی را بدست آورد نتوانست چندان به زیر ساخت‌ها اختصاص دهد، علت آن است که سازمان در راستای کمک به ریسک و کمک به سهامداران خرد مبلغ هزار و هشتصد و سی و شش میلیارد تومان را به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق کرد.

او بیان کرد: این مساله را با قاطعیت بیان می‌کنم که رویکرد رئیس سازمان بورس روی انتشار صورت‌های مالی به شدت تاثیر گذار بوده است، به سبب آنکه نیازمند جرات و شجاعت بود.

بهشتی سرشت گفت: در شورای عالی بورس همگی به اتفاق موافق بودند که صورت‌های مالی انتشار پیدا کند، این که چرا در این زمان صورت‌های مالی منتشر شده به شجاعت رئیس سازمان بورس باز می‌گردد.

او بیان کرد: آن چیزی که ما از ناشران انتظار داریم که صورت‌های مالی شش ماهه را حسابرسی شده منتشر کنیم، چیزی تحت عنوان مصوبه در شورای عالی بورس تحت این عنوان صادر نشده است. ارقامی که در خصوص حقوق‌ها و دستمزد‌ها به دست آمده اگر بعضی از مسائل را کم کنیم کل خالص حقوق به ۱۳ میلیون می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند