ایران بروکر

اختصاص وام 250 و 300 میلیونی به زلزله زدگان خوی

زلزله

دولت در مصوبه‌ای جدید از اعطای وام 300 و 250 میلیونی به زلزله زدگان خوی خبر داد. گفتنی است این وام بلاعوض خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس مصوبه جدید دولت که امروز 23 بهمن 1401 اعلام شد، قرار است تا وام بلاعوض برای ساخت و تعمیر مسکن به زلزله زدگان خوی تعلق گیرد.

بر اساس این گزارش معاون بنیاد مسکن از اتمام آواربرداری مناطق زلزله زده خوی تا پایان سال خبر داد و گفت: برای واحدهای شهری تخریب شده ۳۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.
مجید جودی اظهار کرد: آواربرداری مناطق زلزله‌زده خوی با وجود بارش برف در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مصوبه دولت برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان تصویب شده انتظار می‌رود تا روند بازسازی تسریع شود.

وی افزود: طبق مصوبه دولت وام 300 و 250 میلیون تومانی با نرخ سود 5 درصدی به ترتیب برای واحدهای تخریب شده شهری و روستایی پرداخت می‌شود. علاوه بر این مبلغ بلاعوض‌های مصوب شده شامل اسکان موقت، معیشتی و مسکن برای هر واحد 110 میلیون تومان تعیین شده است.

وی یادآور شد: پرداخت تسهیلات برای واحدهای تعمیری آغاز شده است و تلاش می کنیم تا واحدهای مسکونی زلزله زده در نیمه اول سال آتی تکمیل شود.

معاون بنیاد مسکن بیان کرد: ستادهای معین آذربایجان‌شرقی، اردبیل و زنجان در استان آذربایجان غربی مستقر هستند و عملیات آواربرداری در حال انجام است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به ابلاغ تسهیلات از سوی دولت و همچنین استقرار نیروها و ماشین‌آلات در مناطق زلزله زده، کارآواربرداری و تعمیر واحدهای همراه با بازسازی سرعت مناسب‌تری پیدا کند.

منبع: تسنیم

مطالعه کنید
هزینه وام مسکن آب رفت/ هزینه خرید وام ۴۸۰ میلیونی مسکن چقدر است؟
نظرات