مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی خبر داد:

واریز وام یک میلیون تومانی به نخستین گروه یارانه بگیران

واریز وام یک میلیون تومانی به نخستین گروه یارانه بگیران

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: حسب مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه معیشتی‌بگیر که فاقد درآمد ثابت هستند، پرداخت شود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شهرزاد دانشمندی مدیر اداره اعتبارات این بانک گفت: حسب مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه معیشتی‌بگیر که فاقد درآمد ثابت هستند، پرداخت شود.

دانشمندی اظهار کرد: این افراد با ارسال پیامک به «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» شناسایی و دسته‌بندی و اسامیشان به سازمان هدفمندی ارسال می‌شود و متعاقباً به نظام بانکی به منظور پرداخت تسهیلات معرفی می‌شوند.

وی یادآور شد: روز گذشته نخستین لیست این افراد که چهار میلیون و ۵۱۵ و ۶۵۱ نفر بودند، دریافت شد، که با 147 هزار و 292 یارانه‌بگیران قبلی که جامانده بودند مجموعاً به چها رمیلیون و 661 هزار و 15 نفر تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شد که از محل یارانه معیشتی طی 31 قسط 35 هزار تومانی تسویه خواهد شد.

به گفته دانشمندی در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت.

این مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شده در مراحل قبلی گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون ۲۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۳ نفر از یارانه‌بگیران مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی شدند که اقساطش از محل یارانه هایشان کسر می‌شود. این تسهیلات طی پنج مرحله در تیر و مرداد ماه سال جاری پرداخت شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند