وزیر بهداشت:

واکسن فایزر به افراد عادی تزریق نمی‌شود

واکسن فایزر به افراد عادی تزریق نمی‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فراوانی واکسن سینوفارم در کشور خبر داد و گفت: واکسن فایزر محدود و برای خانم‌های باردار است و به افراد عادی تزریق نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرام عین‌اللهی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای دهلران و دیدار با بیماران کرونایی گفت: از مردم استان ایلام و شهرستان مرزی دهلران می‌خواهیم در تزریق واکسن کرونا تعلل نکنند.

وی تاکید کرد: مردم باید واکسن سینوفارم و برکت و هر آنچه را وزارتخانه تایید می‌کند استفاده کنند تا بدن آنها مقاوم شود.

وی یادآور شد: بیشتر مرگ و میرها مربوط به کسانی است که واکسن نمی‌زنند و نیاز است مردم هرچه سریع‌تر واکسن تزریق کنند.

وزیر بهداشت دهلران را شهر مقاومت و ایثار و سرزمین عملیات محرم دانست و افزود: هدف این سفر رصد مسائل و مشکلات این شهرستان است تا فردا در جلسه با رئیس‌جمهور در استان و هیات دولت مطرح کنیم.

وی گفت: تلاش می کنیم در مصوباتی که داریم از نظر اعتباری و سایر کمک ها به استان ایلام و شهرستان دهلران توجه ویژه شود.

وی از رسانه‌ها خواست: مقاومت و ایثار مردم دهلران را به کشور منعکس کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه پنجشنبه با استقبال نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و امام جمعه وارد شهرستان مرزی دهلران استان ایلام شد (ایرنا).

فایزرها از بلژیک به ایران می‌آیند

در خبری دیگر اعلام شد، طبق رایزنی‌هایی که در حال انجام است واکسن فایزر و جانسون اند جانسون از مبدا بلژیک وارد کشور می‌شود.

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک در خصوص واردات واکسن سینوفارم نیز گفت: امروز پنج میلیون واکسن سینوفارم چینی دیگر به کشور وارد شد و تشریفاتش در پای پرواز انجام گرفت و در حال بارگیری است که تحویل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شود (باشگاه خبرنگاران جوان).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند