واکنش دامپزشکی به فروش مرغ مُرده در بازار

واکنش دامپزشکی به فروش مرغ مُرده در بازار

رفیعی پور گفت: سالانه ۷۵۰ میلیون قطعه مرغ در ۲۶۰ کشتارگاه صنعتی کشور ذبح می‌شود که حتی یک مورد از این ذبح نامناسب و غیر شرعی نبوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره ذبح نامناسب و غیر شرعی مرغ که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، اظهار کرد: سالانه ۷۵۰ میلیون قطعه مرغ در ۲۶۰ کشتارگاه صنعتی کشور ذبح می‌شود که حتی یک مورد از این ذبح به گونه‌ای که تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی پخش شده نیست.

وی شبه حرام بودن و کشتار غیر شرعی مرغ را رد کرد و گفت: به اعتقاد بنده برخی افراد سودجو در شرایط کنونی جنگ اقتصادی با مطرح کردن چنین بحث‌هایی به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند، چرا که با وجود ناظران شرعی در عملیات کشتار چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد.

رفیعی پور ادامه داد: با توجه به آنکه مطرح شدن چنین بحث‌هایی یک رفتار غیراخلاقی و حرفه به شمار می‌رود، از این رو از مراجع قضایی انتظار می‌رود که این افراد را شناسایی و با آن‌ها برخورد جدی داشته باشند تا دیگر آن‌ها نتوانند آرامش مردم را بر هم زنند چرا که در حوزه نظارت دامپزشکی حتی یک مورد در طول سال این گونه کشتار نمی‌شود.

منبع: خبرآنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند