وزیر راه و شهرسازی:

۳۰۰ واگن و لوکوموتیو تا پایان سال به ناوگان ریلی افزوده می‌شود

۳۰۰ واگن و لوکوموتیو تا پایان سال به ناوگان ریلی افزوده می‌شود

وزیر راه و شهرسازی، گفت: با همت بخش صنعت تا پایان سال ۳۰۰ دستگاه انواع واگن و لوکوموتیو به ناوگان ریلی کشور اضافه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد اسلامی در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۱۷ دی ماه) بررسی گزارش عملکرد وزارتخانه‌های مختلف برای رونق تولید با حضور نمایندگان مجلس، گفت: کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اشتغال مواردی را تصویب و به دستگاه‌ها ابلاغ کرده بود که در نشست امروز با حضور دستگاه‌های اجرایی این مصوبات پیگیری شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی در خصوص پیشبرد برنامه‌های رونق تولید و اشتغال ارائه کرد، ادامه داد: بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مرکز آمار از پاییز سال گذشته تا پاییز سال جاری ۵۰۰ هزار شغل جدید متناسب با حمایت از تولید داخل ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای اولین بار کشور در حوزه ریل خودکفا شده و توانسته‌ایم ریل و سوزن مورد استفاده را از تولید کنندگان داخلی تامین کنیم، عنوان کرد: در پروژه‌هایی که اکنون اجرا می‌شود از ریل و سوزن داخلی استفاده می‌کنیم امیدواریم این موضوع به روند پابرجا تبدیل و فرهنگ استفاده از ظرفیت داخلی را زنده کنیم.

اسلامی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۴۵۶ دستگاه واگن، لوکوموتیو باری و مسافربری در داخل کشور تولید شده و مدیرعامل واگن پارس اعلام کرده که تولیدات سال جاری آنها رکورد بیست ساله در این واحد تولیدی را جابجا کرده است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با همت صنعت داخلی تا پایان سال ۳۰۰ دستگاه انواع واگن و لوکوموتیو را به ناوگان کشور اضافه کنیم که این یکی از نتایج تفاهم‌نامه رونق تولید در سال ۹۸ با سازمان برنامه و بودجه است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن باید بتوانیم برنامه فراگیری را داشته باشیم و تمامی دستگاه‌ها برای رونق تولید مسکن نقش آفرینی کنند، عنوان کرد: طرح ملی مسکن شروع شده است و امیدواریم بتوانیم شتاب روند تولید و احداث واحدهای مسکونی را افزایش دهیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند