خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : نگاهی به روند نرخ تورم 1402 / مقایسه تورم 5 ماهه با مدت مشابه سال قبل (جدول و نمودار)

وزیر ارتباطات: پدافند غیرعامل وارد حاشیه نشود

وزیر ارتباطات با تاکید بر این که پدافند غیرعامل نباید وارد حاشیه شود گفت: تولید محتوا، فیلترینگ و… تا دلتان بخواهد در کشور متولی دارد لذا پدافند غیرعامل به کار خودش بپردازد. محمود واعظی در گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل با اشاره به دلیل تأخیرش در این مراسم گفت: صبح های دوشنبه برنامه منظمی در ارتباط

وزیر ارتباطات با تاکید بر این که پدافند غیرعامل نباید وارد حاشیه شود گفت: تولید محتوا، فیلترینگ و… تا دلتان بخواهد در کشور متولی دارد لذا پدافند غیرعامل به کار خودش بپردازد.

محمود واعظی در گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل با اشاره به دلیل تأخیرش در این مراسم گفت: صبح های دوشنبه برنامه منظمی در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات داریم و نشد که آنجا را ترک کنم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بعضی اوقات می شنوم مطالب جانبی در ارتباط با پدافند غیرعامل مطرح می شود که از اثر آن خود پدافند غیرعامل می کاهد، ابراز کرد: تولید محتوا، فیلترینگ و… تا دلتان بخواهد در کشور متولی دارد لذا پدافند غیرعامل به کار خودش بپردازد.
وی افزود: در سال 59 تا 60 که مخابرات بودم شبکه ارتباطی کشور دارای اهمیت بود اما اهمیت آن به اندازه ای بود که اگر ارتباطات مختل می شد نهایتا بخشی از ارتباطات از دست می رفت اما امروزه سیستم کنترلی بسیاری از زیرساخت های با اهمیت کشور در اختیار شبکه ارتباطی است.
او خاطر نشان کرد: لذا اگر مشکلی پیدا کنیم آنها نیز شبکه شان با اختلال مواجه می شود. از این جهت شبکه های ارتباطی کشورها زیرساخت زیرساخت ها شده است.
واعظی با بیان اینکه دیروز وقتی چند دقیقه اینترنت تهران قطع شد، همه گفتند چه شده است، گفت: اما این در حالی بود که شبکه داخلی کشور در حال کار بود. با این حال موضوع پدافند غیر عامل را از جمله موضوعات کلیدی می دانیم و به آن می پردازیم.
وزیر ارتباطات با تأکید بر تجهیزاتی که استفاده می کنیم باید خودمان روی آن تسلط داشته باشیم، بیان کرد: باید سرمایه گذاری روی این مقوله انجام دهیم و تا جای ممکن بومی سازی داشته باشیم. با این کار می توانیم بر تکنولوژی مورد استفاده مان تسلط داشته باشیم.
به گزارش تسنیم, وی خاطر نشان کرد: شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات بدانند مجموعه تجهیزاتی که داخل کشور استفاده می شود باید مصون باشد.
او افزود: به همین دلیل پروژه توانا را استارت زدیم تا با محصولات کاملا داخلی قرارداد بسته شود.
وزیر ارتباطات ابراز کرد: با این کار برخی گلایه مند شدند که قیمت تجهیزات در برابر نمونه های خارجی گران تر تمام می شود اما برای اینکه تولید بومی رونق بگیرد مجبوریم این کار را انجام دهیم.

نظرات