سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

صدور ویزا برای سفر به عراق متوقف شد

صدور ویزا برای سفر به عراق متوقف شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اکنون هیچ کدام از شرکت‌های ایرانی و خارجی ویزایی به مقصد عراق صادر نمی‌کنند، همکاران ما در وزارت امور خارجه در حال مذاکره برای شرایط سفر در ایام اربعین حسینی به کشور عراق هستند و در چند روز آینده نتیجه این مذاکرات به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین حسینی قرار داریم و استقبال مردم ایران نسبت به سایر کشورها برای سفر به عتبات عالیات زیاد است، بعضا مشاهده شده که بعضی از موسسات گردشگری و آژانس‌‌های تبلیغاتی مواردی را در فضای مجازی منعکس می‌‌کنند مبنی بر اینکه مسافر به شهرهای بغداد و نجف اعزام بکنند و در فرودگاه‌های این شهرها نسبت به ارائه ویزا اقدام می‌کنند، چنین چیزی صحت ندارد و بعضا مشاهده شده که هموطنان ما با همین رویه به عراق سفر کردند و با مشکل مواجه شدند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور عراق هیچ گونه ویزایی صادر نمی‌کند، هم در مقصد کشور عراق یعنی در فرودگاه شهر نجف و هم اینکه به صورت انفرادی در داخل کشور عراق ویزایی صادر نمی‌کند. همکاران ما در وزارت امور خارجه در حال مذاکره برای شرایط سفر در ایام اربعین حسینی به کشور عراق هستند و در چند روز آینده نتیجه این مذاکرات به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

ذیبخش گفت: در هفته گذشته شرکت عراق اعلام کرد تنها شرکت هواپیمایی که همزمان با تایید بلیت به مسافر ویزا می دهد، شرکت هواپیمایی وطنی العراقیه این موضوع هم کشور عراق اعلام کرد که شرکت العراقیه هم مجوز روادید ندارد. پس در حال حاضر هیچ کدام از شرکت‌های ایرانی و خارجی ویزایی به مقصد عراق صادر نخواهند کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: بنده هفته گذشته اعلام کردم که کلیه شرکت‌ها و ایرلاین‌های ایرانی چنین ظرفیتی ندارند و کشور عراق، ویزا در فرودگاه نجف و بغداد صادر نخواهد کرد و به شرکت‌هایی هم که دست به چنین اقدامی زده بودند، اطلاع رسانی و تذکر لازم داده شد، اما روز گذشته که اعلام شد شرکت العراقیه نسبت به صدور روادید در فرودگاه‌های نجف و بغداد اقدام نخواهد کرد، امروز رسما اعلام می‌کنیم که این شرکت هم امکان صدور روادید ندارد و شهروندان محترم تحمل داشته باشند تا وزارت امور خارجه موضوع روادید اربعین را به نتیجه برسند.

روند نظارتی برای برخورد با تخلفات احتمالی چگونه خواهد بود؟

وی افزود: قطعا دفتر نظارت بر ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی مانند قبل به صورت مستمر این نظارت را خواهند داشت و از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری و سامانه نظارت و سامانه شکایات موضوع را بررسی می‌کنیم، اما در حال حاضر چنین گزارشاتی داده نشده و بعد از تذکری که سازمان به ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی داد چنین گزارشاتی اعلام نشده و امیدوار هستیم تا اربعین حسینی شرایط به همین روال پیش برود و خبر‌های خوبی داده شود که همه هموطنان بتوانند از ظرفیت زیارت به عتبات عالیات به نحو احسن استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل‌ونقل تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند