پیش بینی وضعیت هوای کشور تا هفته آینده/ هوای سرد ادامه دار است؟

تجارت نیوز

مسئولان سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیل و بارش‌های خطرناک و سیل آسا در کشور هشدار داد. سرمای هوا تا هفته آینده ادامه دار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روند کاهش دما و برودت هوا تا هفته آینده ادامه دار است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اعلام اینکه توده هوای سرد هفته آینده به کشور وارد می‌شود، گفت: بیشتر میزان کاهش دما در دی ماه است و برای هفته اول بهمن ماه بارش‌های کمی خواهیم داشت.
صادق ضیائیان در خصوص پیش بینی آب و هوای کشور طی هفته آینده اظهار کرد:‌ پنجشنبه هفته جاری 29 بهمن‌ماه مجدداً یک توده هوای سرد وارد کشور شده و ابتدا شمال شرق را درگیر می‌کند.

وی ادامه داد: روزهای جمعه و شنبه هفته آینده سایر مناطق کشور کاهش دما را خواهند داشت که تا روز یکشنبه این وضعیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری افزایش 2 تا 3 درجه‌ای دما در کشور روی می‌دهد، افزود: روز سه‌شنبه بارش‌های خطرناک (سیل‌آسا) را برای جنوب کشور پیش بینی و هشدارهای لازم در این رابطه را صادر کرده‌ایم.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور بیان کرد: پس از بارش‌های این هفته، دیگر بارش چندانی در کشور نخواهیم داشت.

وی در خصوص اخباری مبنی بر بارش 5متری برف در برخی از نقاط کشور اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد این احتمال وجود دارد در زمانیکه جاده‌ها از برف بازگشایی می‌شود برفی که کنار جاده جمع‌آوری می‌شود ارتفاع چندمتری داشته باشد.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان بارش برف 5متری در کشور نداشته‌ایم، یک متر نیز معادل 100 میلی‌متر بارش است که چنین بارشی را نیز هیچ جای ایران نداشته‌ایم.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با تأکید بر اینکه عمدتاً در محورهای کوهستانی شاهد چنین ارتفاعی از برف هستیم به ورود سامانه بارشی به کشور اشاره کرد و گفت: سامانه بارشی در زمان حاضر به استان مرکزی رسیده است، این سامانه در خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و جنوب زنجان فعال است که این بارش‌ها در کرمانشاه و لرستان به‌صورت برف و حجیم خواهد بود.

ضیائیان با اشاره به بارش‌های شدید باران در لرستان، گفت: فردا علاوه بر استان‌های مذکور، بارش برف در تهران، البرز، قزوین، زنجان، قم و همدان آغاز می‌شود که در شهر تهران بارش برف بیشتر از بارش‌ برف قبلی خواهد بود و باعث بروز مشکلاتی برای تردد وسایل نقلیه خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین فردا در استان گیلان، خراسان شمالی، نیمه شمالی سمنان و خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی شده است.

منبع:تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند