عضو اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

ویترین فروشی لوازم خانگی خارجی!

ویترین فروشی لوازم خانگی خارجی!

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: کالای لوازم خانگی خارجی دو سال است که به کشور ممنوع شده است. از این‌رو برخی نمایندگی‌ها اجناس جا مانده خود را به این شیوه (کالاهای مانده در ویترین) به مردم می‌فروشند. علت این اقدام نمایندگی‌ها نیز این است که دیگر کالایی در انبار برای عرضه ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، واردات لوازم خانگی خارجی دو سال می‌شود که ممنوع است. بر این اساس برخی گزارش‌های میدانی حاکی از این است که برخی از نمایندگی‌های خارجی به دلیل تقاضای بالا و عدم واردات، لوازم خانگی ویترین شده خود را به مردم با قیمت کمتری می‌فروشند.

در این رابطه برخی از نمایندگی‌ها می‌گویند علت فروش ارزان این کالاها این است که ممکن است برخی از قطعات در کالاهایی همچون یخچال ایراد داشته باشد. عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در این رابطه به تجارت‌نیوز گفت: کالای لوازم خانگی خارجی دو سال است که به کشور ممنوع شده است. از این‌رو برخی نمایندگی‌ها اجناس آخر خود را به این شیوه (کالاهای مانده در ویترین) به مردم می‌فروشند. علت این اقدام نمایندگی‌ها نیز این است که دیگر کالایی در انبار برای عرضه ندارند.

به جای خرید لوازم خانگی خارجی آن را تعمیر کنید

محمدحسین رحیمی افزود: تولید لوازم خانگی نسبت به گذشته بیشتر شده است. مردم می‌توانند به جای تعویض کالاهای خود وسیله مورد نظر را تعمیر کنند یا از کالاهای ایرانی استفاده کنند.

او با اشاره به قیمت لوازم خانگی داخلی اظهار کرد: قیمت لوازم خانگی طبق اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان فروخته می‌شود. همچنین واردات کالاهای خارجی به کشور ممنوع است. فعلا تصمیمی درباره آزادسازی واردات کالاهای خارجی به کشور گرفته نشده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند