پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش گفت: نخستین مرحله از پاداش پایان خدمت سال 96 فرهنگیان هفته آینده از خزانه دریافت و بین فرهنگیان بازنشسته پرداخت می‌شود.
پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می‌شود

علی الهیار ترکمن افزود: پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۶ بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای آموزش و پرورش بدهی مالی داشت که اینک مجوز آن از سازمان برنامه و بودجه دریافت و در مراحل مختلف تا سه ماه آینده به فرهنگیان بازنشسته پرداخت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی از پرداخت حقوق حق التدریسی ها و نیروهای آزاد و سرباز معلم از ابتدای امسال همانند حقوق سایر کارکنان رسمی و پیمانی خبر داد و افزود: پرداخت حقوق این قشر نیز به روز شده و مابقی موارد متناسب با سطح پرداختی خزانه به ویژه اضافه کار کارکنان اداری آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد.

الهیار ترکمن اظهار داشت: پرداخت کامل مطالبات فرهنگیان در دستور کار این وزارتخانه است که از مجموع ۹۴۸ میلیارد تومان مطالبات سال گذشته که به امسال منتقل شده است، ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت قطعی پرداخت شده و ۳۴۸ میلیارد تومان باقیمانده با پیگیری‌های لازم پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود معلم در مدارس افزود: طرح ساماندهی نیروهای انسانی ‘مدرسه محور’ برای سال تحصیلی آینده از طرف آموزش و پرورش تنظیم شده است.

به گفته وی، این طرح با همکاری مدیران کل آموزش و پرورش و معاون پژوهش استان‌ها به مشورت گذاشته شده و از هفته آینده با محوریت مدرسه اجرایی می‌شود.

وی اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می‌شوند و ۱۷ هزار نفر مجوز ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان نیز پس از گذراندن دوره آموزشی استخدام این وزارتخانه خواهند شد.

الهیان ترکمن گفت: امسال ۲۵ هزار متقاضی ورود به دانشگاه می‌توانند برای چذب در آموزش و پرورش از طریق دفترچه آزمون، انتخاب رشته کنند.

وی در ادامه با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به استان‌ها با همراهی اعضای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و وزارت علوم افزود: این سفر در راستای تعامل بین دولت و مجلس برای بررسی مسائل و مشکلات استان‌ها و آشنایی با کلیت کارها وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌شود.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز