تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز / پایان سبز هفته آخر دی ماه

پیش بینی بورس فردا 26 دی 1401

بورس تهران در روز پایانی هفته نمایی از تعادل میان خریداران و فروشندگان به نمایش گذاشت و در پایان با رشد 0.12 درصدی موفق شد 2 هزار و 97 واحد افزایش یابد و در ارتفاع یک میلیون و 689 هزار و 144 واحدی بایستد.

به گزارش تجارت‌نیوز،در پایان جریان دادوستد‌های تالار شیشه‌ای در روز جاری نماگر اصلی با رشد 0.12 درصدی موفق شد 2 هزار و 97 واحد افزایش یابد و در ارتفاع یک میلیون و 689 هزار و 144 واحدی بایستد.

در آن سوی بازار جایی که شاخص کل هم‌وزن نماینده یکسان تمام نماد‌های فعال معاملاتی بازار است با سبقت از نماگر اصلی تالار شیشه‌ای جریان نسبتا خوب معاملاتی را تکرار کرد و بازدهی بیشتری نصیب سهامداران شرکت‌های کوچک و متوسط کرد.

در پایان جریان دادوستدهای امروز، شاخص کل هم‌وزن 0.48 درصد رشد کرد. این رشد موجب افزایش 2 هزار و 539 واحدی ارتفاع این شاخص شد و آن را در محدوده 526 هزار و 187 واحدی قرار داد.

افزایش ارزش معاملات خرد

ارزش معاملات خرد (سهام + حق تقدم‌ها) در روز جاری تا لحظه نگارش این گزارش در محدوده 8 هزار و 439 میلیارد تومانی قرار گرفت تا همچنان ارزش معاملات در سطح بالایی در بورس تهران دنبال شود.

از سوی دیگر حجم معاملات نیز با ثبت رقم 18 میلیارد و 580 میلیون برگه سهم نشان داد معاملات با حجم بالایی در بازار سرمایه بین اهالی بازار دنبال می‌شود.

بررسی ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه این افراد به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه تا لحظه تنظیم این گزارش، خبر از ورود 158 میلیارد تومان پول از بورس می‌دهد.

نقشه بورس تهران امروز با حضور 368 نماد سبز و 253 نماد منفی نمایان‌گر تعادل میان خریداران و فروشندگان در بازار بود. ارزش دلاری بازار سرمایه ایران در پایان معاملات روز یکشنبه معادل 281 میلیارد دلار شد.

نمادهای اثرگذار بر معاملات

امروز نمادهای میدکو، شتران، وامید، شپنا، شبندر و کگل بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای  تاپیکو، اخابر، شتران، فملی و فولاد در بر دارنده بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل بودند.

در سوی دیگر بازار، نمادهای وسپهر، وهور، کوثر، فزر، وملل و بگیلان بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل فرابورس داشتند. از طرفی دی، آریا، بپاس، فرابورس، خدیزل، دماوند و ساروج بیشترین تاثیر منفی را روی این شاخص داشتند.

بیشترین سرانه خرید حقیقی‌ها متعلق به نمادهای وآذر، گشان، ولانا، دکوثر، تکنو، شصفها و فکمند بود.

در لیست بیشترین ارزش‌ صف فروش نمادهای وسالت پای ثابت صف‌ فروشی‌های بازار سرمایه بازهم در این لیست حاضر بود و در ادامه نمادهایی همچون خبنیان، فجوش، قجام و انرژی1 در این لیست به چشم می‌خورد.

بیشترین ارزش صف خرید نیز متعلق به نمادهای وآذر، خکرمان، شتران، ددام و قثابت بود که نماد جدید حاضر در این لیست است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند