تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند اصلاحی شاخص کل بورس

پایان بورس امروز 27 دی 1401

امروز سه‌شنبه ۳۱ خرداد شاخص کل بورس با افت بیش از هفت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۳۹ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۷ درصد کاهش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز کاهش هفت هزار و ۶۱۷ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۳۹ هزار واحد رسید.

کاهش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۷ درصد کاهش داشت و به محدوده ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۳۶۳ هزار و ۸۹۵ معامله به ارزش ۳۲ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فملی، نوری، فولاد، شپنا، شپدیس، میدکو، شستا و وغدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین نمادهای حکشتی، بوعلی، کویر، بموتو و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس افت کرد

در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با  کاهش ۱۵۲ واحدی به محدوده ۲۰ هزار و ۸۳۳ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۸۶ هزار ۳۹۴ معامله بود.

امروز نمادهای شگویا، زاگرس، دماوند، آریا، شاوان، فغدیر و بپاس بیشترین تاثیر منفی و نمادهای دی، کوثر، فزر و صبا نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای دی، ددانا، کرمان، وکبهمن، فتوسا، شاوان و سمگا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۴۸ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۶۶ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها امروز در نمادهای وخاور، وآذر و فتوسا رقم خورد و بیشترین خالص خرید حقوقی‌ها در نمادهای تاصیکو، تفارس و بپاس ثبت شد.

ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود سه هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.

تالار سبزپوش

بورس تهران دیروز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ با تابلوهای سبز به کار خود پایان داد. شاخص کل بورس با رشدی بالغ بر ۱۲۸۶ همراه شد و در محدوده یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحدی معاملات را به پایان رساند. شاخص هم‌وزن نیز به تبعیت از شاخص کل رشدی ۱۲۲۳ واحدی را تجربه کرد و در محدوده ۴۲۶ هزار واحد تثبیت شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند