یک مقام مسئول خبرداد:

پایان پروازهای اربعین با انجام ۹۰۶ پرواز در فرودگاه امام

پایان پروازهای اربعین با انجام ۹۰۶ پرواز در فرودگاه امام

معاون بهره‌برداری فرودگاه امام خمینی (ره) از اتمام عملیات پروازهای اربعین با اعزام و پذیرش بیش از ۱۵۷ هزار زائر در این فرودگاه و همزمان با پایان ماه صفر خبر داد.

علی رستمی با اشاره به اعزام و پذیرش ۱۵۷ هزار و ۳۳۳ زائر در عملیات پروازی اربعین امسال اظهار داشت: در مجموع ۷۸ هزار و ۷۷ نفر در عملیات رفت و ۷۹ هزار و ۳۵۶ نفر در عملیات برگشت پروازهای اربعین از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اعزام و پذیرش شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز،رستمی با بیان اینکه در عملیات پروازی اربعین ۹۷، شاهد کاهش ۳۲ درصدی تاخیر پروازها بودیم گفت: از تاریخ ۲۷ مهر تا ۱۶ آبان‌ماه ۹۰۶ نشست و برخاست انجام شد که ۸ شرکت هواپیمایی ایرانی به همراه شرکت هواپیمایی العراقیه، مسؤلیت انتقال زائران اربعین حسینی (ع) را بر عهده داشتند.

عضو هیئت مدیره فرودگاه امام خمینی (ره) ادامه داد: میزان کل بار جابه جا شده زائران اربعین حسینی (ع) در پروازهای رفت و برگشت از فرودگاه بین‎المللی امام خمینی (ره) بالغ بر ۱۴۷ تُن برآورد شده است.

رستمی خاطرنشان کرد: عملیات پروازی اربعین ۹۷ همزمان با اتمام ماه صفر به پایان رسید که در این عملیات با تخصیص بال شرقی ترمینال مسافری فرودگاه بین‎المللی امام خمینی (ره) در زمان اعزام و تخصیص بال غربی ترمینال در زمان پذیرش و در نظر گرفتن گیت‎های اختصاصی گذرنامه، رضایت مندی خوبی را در بین زائران عتبات عالیات شاهد بودیم.

 

منبع:فرودگاه امام خمینی (ره)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند