پرداخت یارانه به تمام گروهها از مهمترین اشتباهات اجرای فاز اول هدفمندی بود – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست

پرداخت یارانه به تمام گروهها از مهمترین اشتباهات اجرای فاز اول هدفمندی بود

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور پرداخت یارانه نقدی به تمام اقشار جامعه را از مهمترین اشتباهات اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها ذکر کرد و گفت: پرداخت یارانه به تمام گروهها نه تنها سبب گسترش عدالت نشد بلکه افزایش نرخ تورم و نقدینگی را در پی داشت. مسعود اسدی این

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور پرداخت یارانه نقدی به تمام اقشار جامعه را از مهمترین اشتباهات اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها ذکر کرد و گفت: پرداخت یارانه به تمام گروهها نه تنها سبب گسترش عدالت نشد بلکه افزایش نرخ تورم و نقدینگی را در پی داشت.

مسعود اسدی این ادعای منتقدان مبنی برای آنکه اصرار به ثبت نام برای دریافت یارانه در مرحله دوم هدفمندی به معنای کاهش محبوبیت دولت یازدهم است، را رد کرد و افزود: به اعتقاد من ثبت نام در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها هیچ ربطی به دوست داشتن و یا نداشتن این دولت ندارد.

وی تاکید کرد: نباید از استقبال مردم از ثبت نام دریافت یارانه در مرحله دوم هدفمندی بهره برداری جناحی و سیاسی شود زیرا بخش عمده ای از جامعه همچنان به دولت یازدهم علاقمند و معتقد هستند، اما به دلیل مسائل معیشتی و مالی ناچار به ثبت نام برای دریافت یارانه ها بوده اند.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است سنگ بنای اشتباهی بود که در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها گذاشته شد، چرا که در آن مرحله به تمام اقشار مختلف جامعه یارانه پرداخت شد که این امر افزایش نرخ تورم را به همراه داشت به طوری که علاوه بر اقشار ضعیف و کم درآمد، گروه های ثروتمند نیز از اجرای این طرح متضرر شدند زیرا ارزش یارانه نقدی پرداختی در سال آخر نسبت به ابتدای طرح به یکسوم کاهش یافته است.

اسدی معتقد است: در همان ابتدای اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها باید اقشار ضنعیف و گروه های نیازمند شناسایی و تنها به آنان یارانه پرداخت می شد و مابقی از دریافت یارانه محروم می شدند.

به گفته وی، ما در جامعه ای زندگی می کنیم که مردم آن دارای روحیاتی خاص هستند به طوری که وقتی چیزی به آنها می دهی، پس گرفتن آن کدورت و ناراحتی ایجاد می کند.

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور؛ گفت: اگر بخواهیم جناحی به این موضوع نگاه کنیم، بدان معنی است که گروهی که انصراف داده اند جزء طرفداران دولت به شمار می روند و مابقی را مخالف دولت بدانیم، برداشت صحیحی نیست چرا که در خصوص ایرانی ها این موضوع صدق نمی کند.

نظرات