تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جزئیات یارانه کرونا از زبان رئیس‌جمهور / چیزی به نام قرنطینه نداریم

جزئیات یارانه کرونا از زبان رئیس‌جمهور / چیزی به نام قرنطینه نداریم

طبق اعلام رئیس‌جمهور، به صاحبان مشاغلی که با شیوع بیماری کرونا آسیب دیده‌اند در چهار نوبت مبالغی بین 200 تا 600 هزار تومان پرداخت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس‌جمهور در نشست ستاد اقتصادی دولت با فعالان اقتصادی درباره آسیب‌های اقتصادی کرونا که امروز برگزار شد جزئیاتی را از بسته حمایتی دولت برای مشاغلی که با شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، اعلام کرد.

حسن روحانی در این خصوص اعلام کرد: به افرادی که خیلی کم‌درآمد و دچار مضیقه هستند مثل دست‌فروشان که در این ایام وضعیتشان بدتر می‌شود، مبالغی پرداخت می‌شود؛ پیش‌بینی شده تعداد این افراد سه میلیون نفر باشد.

وی افزود: به این افراد در چهار نوبت یک بسته حمایتی پرداخت می‌شود، اولین بسته تا پایان هفته جاری و سه بسته دیگر در ماه‌های بهار سال 99 پرداخت خواهد شد که مبلغ آن از 200 تا 600 هزار تومان است و اطلاعات دقیق آن را سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت کار برای مردم تبیین می‌کند.

چک‌های برگشتی چه می‌شوند؟

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص چک‌های مبادلاتی عنوان کرد: قبلا وقتی چکی برگشت می‌خورد بانک‌ها محدودیت‌هایی را برای ارائه خدمات به صاحبان چک ایجاد می‌کردند، اما در ماه‌های اسفند امسال، فروردین و اردیبهشت سال آینده اگر چکی برگشت خورد محدودیت‌های بانکی اعمال نمی‌شود و این محدودیت‌ها برای همه مشاغل و همه انواع چک برداشته شده است.

همچنین طبق اعلام رئیس‌جمهور الزامات برای پرداخت سهم بیمه کارفرمایان در سه ماه مذکور نیز برداشته شد، کارفرمایان می‌توانند این حق بیمه را به تدریج تا پایان سال پرداخت کنند.

رئیس‌جمهور همچنین در خصوص قرنطینه تهران که طی چند روز اخیر بارها در رسانه‌ها مطرح شده است، گفت: چیزی به نام قرنطینه نداریم؛ نه امروز قرنطینه داریم، نه در ایام نوروز و نه در روزهای بعد از آن.

حسن روحانی در روز پنج‌شنبه نیز دستور داد که سه بسته حمایتی در اختیار «اقشار کم برخورداری که کسب‌وکار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده‌اند”»، قرار گیرد.

پرداخت تسهیلات یکی از سیاست‌های حمایتی دولت برای کمک به اقشار آسیب‌دیده در دوره شیوع کرونا است، این تسهیلات بین یک تا دو میلیون تومان، به صورت غیرنقدی، با نرخ سود چهار درصد و با اقساط 27 ماهه است که از کارت یارانه اقساط آن پرداخت خواهد شد.

قرار بوده که ثبت‌نام متقاضیان این تسهیلات امروز نام‌نویسی شوند که هنوز اطلاعیه‌ای در خصوص نحوه ثبت‌نام آن اعلام نشده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند