پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌ها

پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌ها

کدخدازاده گفت: در حوزه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور سه هزار میلیارد تومان از مطالبات و بدهی‌های پیمانکاران را پرداخت شده است.

محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور؛ با بیان اینکه سال گذشته بخشی از راه‌های کریدور شماره یک توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: در مجموع ۱۳۰ کیلومتر آن در سال ۹۶ افتتاح شد و امسال نیز یکی از اهداف اصلی ما تکمیل تعدادی از قطعات کریدور‌های شماره یک و ۱۰ است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور تصریح کرد: کریدور‌های شماره یک و ۱۰ به موازات مرز‌های کشور حرکت می‌کنند به طوری که کریدور شماره یک از مرز شلمچه شروع و تا بندر کنارک ادامه می‌یابد، همچنین کریدور شماره ۱۰ به موازات مرز‌های غربی قرار دارد به طوری که از مرز بازرگان آغاز و به بندر امام خمینی (ره) منتهی می‌شود.

وی افزود: کریدور شماره یک از استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان عبور می‌کند و در کریدور شماره ۱۰ نیز استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان را در بر‌می‌گیرد.

کدخدازاده با بیان اینکه قریب به اتفاق پروژه‌های بزرگراهی و راه‌های اصلی توسط پیمانکاران ایرانی انجام می‌شود، گفت: در تمامی این پروژه‌ها از سرمایه و توان بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها تأکید کرد: بیشترین بخش سرمایه‌گذاری در شرکت ساخت مربوط به پروژه‌های آزادراهی است که به صورت BOT انجام می‌شود.

وی گفت: در حوزه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور سعی کرده‌ایم سه هزار میلیارد تومان از مطالبات و بدهی‌های پیمانکاران را پرداخت کنیم و با این اقدام توانسته‌ایم همچنان از توان و نماد بخش خصوصی استفاده کنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند