پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک کشاورزی

پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۳۶۱ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که بخشی از آن در راستای طرح اشتغالزایی عشایری و روستایی بوده است.

روح‌الله خدارحمی امروز در نشست خبری به فعالیت‌های انجام شده طی ۵ ماه گذشته در مجموعه بانک کشاورزی کشور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با رشد ۴۰ درصدی مواجه بودیم که این رقم که رشد ۲۰۴ هزاری میلیارد ریالی در پی داشت که در سال ۹۷ این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در بخشی دیگری از سخنانش به این نکته اشاره کرد که در ۵ ماهه امسال ۸۱۱ میلیارد ریال سپرده در قالب ۴۶ میلیون حساب تجهیز کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال در این محل ۱۳٫۱ درصد رشد داشته باشیم و این رشد در شرایط اتفاقی افتاد که هزینه‌های منابع تمام شده و نرخ سود سپرده‌هایمان را در مجموع ۲ درصد کاهش داده‌ایم.

خدارحمی اضافه کرد: ۵۰ درصد اهدافی که برای سال ۹۷ پیش‌بینی کرده بودیم، محقق شده است.

به گفته وی از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه ۳۶۱ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد که بخشی از آن ناشی از اعتباراتی است که در قالب طرح اشتغال‌زایی عشایری و روستایی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی بیشترین سهم پرداخت تسهیلات را مربوط به صنایع و خدمات وابسته با ۴۲ درصد از کل تسهیلات دانست.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند