پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان وام ازدواج توسط بانک مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از یکم مردادماه تا 15 مهرماه سال 96، 15 هزار و 330 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به ارزش یک هزار و 1599 میلیارد ریال پرداخت کرد.

پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان وام ازدواج توسط بانک مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای اجرایی کردن طرح ضربتی پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج، از یکم مرداد ماه تا ۱۵ مهر ماه سال ۹۶، ۱۵ هزار و ۳۳۰ فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به ارزش یک هزار و ۱۵۹۹ میلیارد ریال پرداخت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک در راستای اجرای تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ موضوع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و با هدف کاهش صف انتظار متقاضیان، این اقدام را با اولویت پرداخت تسهیلات به مناطق محروم و به ترتیب تاریخ ثبت نام در سامانه قرض‌الحسنه ازدواج در دستور کار خود قرار داد و تا کنون بیش از ۱۵ هزار و ۳۳۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ۱۰۰ میلیون ریالی به زوج پرداخت کرده است.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این گزارش می‌افزاید: این بانک در راستای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در کشور از مرداد ماه تاکنون صددرصد تعهدات خود را انجام داده است.

بنابراین گزارش، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان‌های مازندران، تهران، خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین میزان پرداخت وام ازدواج را داشته است.

در اجرای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و براساس تفاهم‌نامه انجام شده بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بانک مرکزی، مقرر شده بود در ۶۰ روز کاری (مرداد و شهریور ماه) ۱۵هزار و ۳۰۰ فقره وام ازدواج و جهیزیه به زوج‌های جوان پرداخت شود و در این زمینه به صددرصد تعهدات خود عمل کرده است.

بانک مرکزی در این طرح تلاش کرد با کمک بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران، ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون و صندوق قرض‌الحسنه پارسیان و با ابلاغ سهمیه‌های مربوط به هر بانک، صف دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را از ۵۵۰ هزار نفر به صفر برساند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید