در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس مطرح شد:

چرا پرسپولیس وارد بورس نشد؟ / بازی امروز بر سهام پرسپولیس اثر می‌گذارد؟

تجارت نیوز

وزیر ورزش از عرضه سهام تیم پرسپولیس در بازار سهام تا آخر پاییز خبر داده بود اما هنوز هیچ خبری از عرضه این نماد نیست. آیا پرسپولیس به بورس می‌آید؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که قرار بود سهام تیم پرسپولیس تا اخر آذر ماه در بورس عرضه شود اما انگار خبری از این عرضه نیست.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با عرضه تیم پرسپولیس در بازار سهام به تجارت‌نیوز گفت: می‌توان به جرات گفت تنها جایی که قانون سفت و سخت دارد پذیرش سازمان بورس است. تا جایی که من اطلاع دارم  هیچ کدام از تیم‌های ایرانی به دلیل شفاف نبودن صورت مالی نمی‌توانند در بورس عرضه شوند. تیم پرسپولس درآمدی ندارد و از طرفی صورت مالی و دارایی نیز ندارد و به همین دلیل پذیرشش در بورس امکان‌پذیر نیست.

این کارشناس در ادامه گفت: تیم پرسپولس زیان‌ده است و خصوصی‌سازی در کشور ما به نوعی یک نمایش تبلیغاتی است اما عرضه این تیم‌ها در بورس قانونا عملی نیست.

این کارشناس در رابطه با تاثیر نتیجه مسابقات پرسپولیس در ارزش واگذاری این نماد گفت: با احتمال اینکه نماد پرسپولیس در بورس عرضه شود اول باید دارایی‌هایی به این تیم تعلق بگیرد و عملکرد این نماد در بورس بر اساس دارایی‌های این تیم سنجیده شود. اما بازی‌های مهم به دلیل اینکه برای تیم درآمدزایی می‌کند بر عملکرد این نماد در بازار سهام موثر است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند