کد خبر: 169280

پوتین: کشورها باید در مورد صادرات سلاح احساس مسئولیت کنند

رئیس‌جمهور روسیه ضمن ابراز نگرانی از فروش سلاح به تروریست‌ها در سوریه توسط برخی کشورها گفت، مناطق درگیری به منبع درآمد پرسودی برای آنها تبدیل شده است.

کشورها باید در مورد صادرات سلاح احساس مسئولیت کنند
سرویس جامعه -

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت مناطق درگیری (در سوریه و دیگر کشورها) برای بعضی کشورها به منبع تجارتی پرسود تبدیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پوتین طی نشستی با کمیسیون همکاری‌های نظامی ضمن ابراز نگرانی نسبت به سلاح‌هایی که از دست معارضان میانه‌رو به تروریست‌ها می‌رسد، گفت اکنون به جای نبرد واقعی با تروریسم، شاهد نمایشی از آن هستیم.

وی توضیح داد: شاهد ارتباط طرح‌های تاریک برای تامین سلاح به کشورها و مناطقی که وضعیت سیاسی و نظامی بی‌ثباتی دارند، هستیم.

رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه هر کشوری باید درخصوص صادرات سلاح احساس مسئولیت کند، گفت برخی تولیدکنندگان تسلیحات، از اصول و قواعد بین‌المللی تخطی کرده که منجر به رسیدن سلاح به دست تروریست‌ها به جای معارضان میانه‌رو می‌شود.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.