جزئیاتی از آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران/ زمان آزادسازی اعلام شد؟

برا اساس آخرین اخبار، به زودی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران به خاطر تحریم‌ها آزاد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به زودی در راستای مذاکرات فشرده سیاسی ایران قرار است ۷ میلیارد دلار دیگر از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شود.

به نقل از مهر، اخیراً رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در خبری اعلام کرد است در حالی که مذاکرات رفع تحریم‌ها به دلیل عدم اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ایالات متحده آمریکا همچنان بدون حصول نتیجه باقی مانده اما خبرهایی رسیده که طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی همزمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیاردها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشور نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

در همین رابطه سخنگوی سازمان ملل نیزاعلام کرده است باقر نمازی برای معالجه از ایران خارج شده و همچنان سیامک نمازی نیز از بازداشت آزاد شده است.

خبرگزاری رویترز و فایننشال تایمز هم به نقل از منابع آگاه اعلام کرده‌اند به زودی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران به خاطر تحریم‌ها آزاد می‌شود.

در همین خصوص پیگیری‌ها حاکی است این پول‌ها که قرار است به زودی و با انجام مذاکرات فشرده آزاد شود مبلغش به میزان ۷ میلیارد دلار است که به زودی با اعلام یک حساب از سوی ایران پرداخت خواهد شد.

این گزارش حاکی است اوایل سال جاری نیز با تبادلات صورت گرفته بین ایران و انگلیس مبلغ ۷ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شده بود.

پیگیری‌های مستمر برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده کشورمان در حال انجام است

به نقل از مهر، سخنگوی بانک مرکزی گفت: پیگیری‌های مستمر برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده کشورمان با همکاری نزدیک دستگاه دیپلماسی در حال انجام است.

طی هفته‌های اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه‌ای در این خصوص حاصل شده، برخی ملاحظات بانکی همچنان باقی‌ اما در تعامل با طرف‌های مقابل برای رسیدن به نتیجه، در حال پیگیری است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند