موضوعات داغ:

پیوستن نمایندگان به پویش «در خانه بمانیم»

پیوستن نمایندگان به پویش «در خانه بمانیم»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اظهارنظرهای مختلف، برای شکستن زنجیره کرونا، به پویش «در خانه بمانیم» پیوسته‌اند.

این روزها در فضای مجازی پویش «در خانه می‌مانیم» برای شکستن زنجیره شیوع کرونا و خارج کردن این مهمان ناخوانده در کشور راه افتاده است، پویشی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اظهارنظرهای مختلف به نوعی به آن پیوسته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بعد از گذشت حدود یک ماه از ورود کرونا به کشور و علی‌رغم تمامی تلاش‌ها برای مهار این ویروس همچنان شاهد سیر صعودی گسترش آن در کشور هستیم. در این شرایط توصیه تمامی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی به خصوص سعید نمکی وزیر بهداشت ماندن مردم در خانه و پرهیز از مسافرت و ترددهای غیرضروری است. در همین راستا مسئولان، هنرمندان، گروه‌های سیاسی و بخشی از بدنه جامعه در گوشه و کنار این خاک و بوم در توصیه ای از مردم خواسته‌اند که در خانه مانده و به مسافرت نروند.

جمعی از نمایندگان مجلس نیز در گفتگوهای خود با خبرگزاری ایسنا، بر ضرورت ماندن مردم در خانه و مسافرت نرفتن تاکید کردند که گزیده این اظهارات در زیر آمده است:

صادقی: درخواست می‌کنیم مردم در خانه‌ها بمانند

محمود صادقی نماینده تهران با یادآوری اینکه «تاکنون واکسن و دارویی برای کرونا پیدا نشده است»، مجددا پیشگیری را مهمترین راهکار برای مقابله با کرونا دانست و گفتامه داد: ما قدردان زحمات پزشکان، پرستاران و کادر درمانی هستیم اما آنها هم وضعیت محدودی داشته و بخشی از آنها درگیر این بیماری شده‌اند، لذا از مردم درخواست می‌کنیم با همکاری و ماندن در خانه دیگر بار اضافی به مراکز درمانی تحمیل نکنند.

سیاوشی: مردم متوجه عمق فاجعه کرونا باشند

طیبه سیاوشی نماینده تهران گفت: مردم باید توجه کنند امسال سالی متفاوت است. در واقع نه خرید عید نوروز معنا دارد و نه ترددهای غیرضروری؛ امسال همه باید در آستانه سال نو در خانه بمانیم، خرید عید نکرده و از مسافرت کردن پرهیز کنیم.

علیرضا بیگی: ارتباطات مستقیم افراد با یکدیگر به حداقل برسد

احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز تاکید کرد: این ویروس تهدیدی برای سلامتی همه افراد جامعه است و مردم باید با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و کاهش ترددهای غیرضروری این ویروس را جدی بگیرند.

حسینی: تصمیم قاطعانه درباره تعطیلی گسترده و منع رفت‌وآمد اتخاذ شود

سیده فاطمه حسینی نماینده تهران گفت: در گزارش‌هایی که داشتیم آمده، بعضا افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند از تردد در محل‌های شلوغ ویروس را گرفته‌اند؛ بعضا در ‌باشگاه‌ها، استخرها، آرایشگاه‌ها. پس تنها راه شکستن این چرخه، ماندن افراد در منازل و منع آمد و شد است.

شریعت‌نژاد: ترددهای غیرضروری لغو شود

شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده تنکابن با تاکید بر اینکه باید با فرهنگ‌سازی لازم مردم به اهمیت سفر نرفتن پی ببرند، گفت: باید ترددهای غیرضروری لغو شود، مردم در خانه‌ها بمانند و حتی مایحتاج خود را از طریق پیک‌های مغازه‌ها دریافت کنند، حداقل تردد به مدت دو هفته کم شود.

سعادت: مردم با ماندن در خانه زنجیره انتقال را قطع کنند

محمدباقر سعادت، نماینده دشتستان اظهار کرد: اگر مردم می‌خواهند وضعیت شهرهایشان معمولی باقی بماند و از شرایط فعلی بدتر نشود، باید زنجیره انتقال را قطع کرده و به حرف‌های کارشناسان، پزشکان و پرستاران و رسانه‌های رسمی گوش دهند. حرف همه رسانه‌های رسمی، چه تلویزیونی و چه اینترنتی این است که مردم در خانه بمانند.

بیمقدار: بهترین راه مقابله با کرونا ماندن در خانه است

شهاب‌الدین بیمقدار با تاکید بر اینکه «بهترین راه مقابله با کرونا ماندن در خانه است» گفت: یکی از مشکلات اصلی در مسیر مقابله با کرونا افرادی بوده که به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پزشکان و متخصصان توجه ندارند، خرید شب عید کار واجبی نیست. مردم نباید رفت‌و‌آمدهای غیرضروری داشته باشند. مردم در خانه‌هایشان مانده و رفت‌و‌آمدها را به حداقل برسانند.

میرزایی نیکو: سفرهای نوروزی به صلاح نیست

قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند با تاکید بر اینکه «خرید عید، سفرهای نوروزی و دید و بازدید به صلاح نیست» گفت: قطعا مردم فهیم و بزرگوار به همه مسائل و جوانب توجه داشته و با توجه به نکات بهداشتی در فرآیند کنترل این ویروس همکاری لازم را خواهند داشت.

ترکی: مردم از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند

اکبر ترکی نماینده فریدن با تاکید بر اینکه «مردم با ماندن در خانه از ترددهای غیرضروری و رفتن به مسافرت پرهیز کنند» اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز برای کرونا، واکسن و دارویی وجود ندارد بهترین راه پیشگیری، ماندن در خانه است. خانه امن‌ترین جا برای مبتلا نشدن به بیماری کرونا است پس مردم با بیرون آمدن از خانه هر لحظه در معرض آلودگی قرار می‌گیرند.

هاشمی تختی‌نژاد: ماندن در خانه یکی از گام‌های مقابله با کروناست

حسین هاشمی تختی‌نژاد نماینده بندرعباس با بیان اینکه «ماندن در خانه، رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از سفرهای نوروزی، سه گام اساسی برای مقابله با کرونا است» گفت: مردم نباید این ویروس را شوخی بگیرند چون خطر آن جدی است پس تا جایی که امکان دارد از خانه‌ها بیرون نیامده و قرنطینه خانگی با جدیت دنبال شود.

مره صدق: مردم از دیدوبازدیدها خودداری کنند

سیامک مره صدق نماینده کلیمیان با تاکید بر این‌که «مردم از مسافرت‌های غیرضروری و حتی دیدوبازدیدها خودداری کنند»، گفت: باید در خانه ماند و حضور در بیرون از خانه را به حداقل رساند، چون با بی‌توجهی به مسائل بهداشتی جان خود و خانواده به خطر می‌افتد. توصیه اکید آن است که از فعالیت‌های غیراورژانسی در خارج از خانه خودداری شود، یعنی اگر کسی کار ضروری ندارد از خانه خارج نشود.

جمالی: بیرون آمدن از خانه شجاعت نیست

محمد جواد جمالی نماینده فسا با این توصیه که مردم خریدهای عید خود را به فروردین‌ماه موکول کنند و جان خود و اطرافیان را به خطر نیندازند، گفت: لازم است کسانی که تریبون دارند و مردم به حرف‌هایشان گوش می‌دهند به میدان آمده، درباره‌ کرونا روشنگری کنند و از مردم بخواهند از خانه‌هایشان بیرون نیایند. بیرون آمدن از خانه برای انجام دادن کارهای غیرضروری شجاعت نیست بلکه یک کار احمقانه‌ است و این افراد در مرگ مبتلایان به کرونا شریک هستند. ما همه در برابر جان همنوعان خود مسئول هستیم.

سعیدی: مردم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه بمانند

فاطمه سعیدی نماینده تهران نیز با تاکید بر اینکه «مردم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا و گسترش آن به توصیه‌های بهداشتی عمل کرده و در خانه بمانند» گفت: همان طور که بارها مسئولان و رسانه ها تاکید داشته‌اند باید مردم در خانه مانده و از حضور در مکان‌های شلوغ جلوگیری کنند.

بهرام‌نیا: اخلاق و شرع حکم می‌کند مردم با ترددهای غیرضروری سلامت جامعه را به خطر نیندازند

حسن بهرام‌نیا نماینده نهاوند گفت: توصیه‌ها بر این است که از هرگونه تجمع در این روزها خودداری شود. از نظر اخلاقی و انسانی و شرعی همه ما باید هر کاری که از دستمان برمی آید به ویژه رعایت توصیه‌های پزشکی و کاهش ترددهای غیرضروری را انجام دهیم.

سلیمی: مردم قرنطینه خانگی را جدی بگیرند / از سفر کردن پرهیز شود

اصغر سلیمی نماینده سمیرم گفت: ویروس کرونا می‌تواند به سرعت انتقال یابد و در حال حاضر تنها راه کنترل این ویروس قرنطینه خانگی و پرهیز از ترددهای غیرضروری است. افرادی که در بیرون از خانه کار ضروری ندارند باید در خانه‌های خود بمانند. مردم باید بحث قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.

جمالی: برخی هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند

منوچهر جمالی سوسفی نماینده رودبار بیان این‌که «برخی هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند»، اظهار کرد: از همه مردم می‌خواهم در خانه مانده و از حضور در تجمعات، رفت‌و‌آمد و دید‌وبازدیدها پرهیز کنند. با رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری‌های لازم می‌توانیم این بیماری را کنترل کنیم.

محجوب: خانه‌نشینی تمرین وفاداری است

علیرضا محجوب نماینده تهران با تاکید بر اینکه «مردم باید از سفر بپرهیزند» گفت: خانه‌نشینی در این ایام یک تمرین است، تمرین برای وفاداری به دو چیز، اول اصول بهداشتی و دوم هموطنان.

برزگر: واکسن کرونا ماندن در خانه است

شهروز برزگر نماینده سلماس با تاکید بر اینکه «ماندن در خانه بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است» گفت: واکسن بیماری کرونا ماندن در خانه است پس مردم با ماندن در خانه و به مسافرت نرفتن ضمن جلوگیری از ابتلا به این ویروس، مشکلات کادر درمانی را زیاد نکرده و جلوی زنجیره انتقال را بگیرند.

سروش: ماندن مردم در خانه‌ها ضروری است

ابوالفضل سروش نماینده تهران نیز استفاده از قوه قهریه برای ماندن مردم در خانه‌ها جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا را ضروری خواند و گفت: دولت باید با اتخاذ تدابیری همچون رفع فیلتر از شبکه‌های اجتماعی دارای محبوبیت، مردم را برای ماندن در خانه‌ها تشویق کند.

علوی: مردم قرنطینه خانگی را جدی بگیرند

سید احسن علوی نماینده سنندج با بیان اینکه «مردم باید به صورت قاطعانه به دستورالعمل‌های پزشکی عمل کنند و موضوع قرنطینه خانگی را جدی بگیرند» گفت: این ویروس سلامت و حیات مردم را تهدید می‌کند پس باید برنامه‌های قاطعانه‌ای برای کنترل این ویروس و پیشگیری از شیوع بیشتر آن اجرا شود.

علی‌رغم تمامی این تاکیدات یادمان نرود که هنوز واکسن و دارویی برای درمان بیماری کرونا کشف نشده و این ویروس بیشتر کشورهای دنیا را فرا گرفته است به همین دلیل در شرایط فعلی تنها راه شکست کروناویروس ماندن در خانه‌ها و از بین بردن زنجیره انتقال است.

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند