پویش مردمی تحریم محصولات آمریکایی در چین

کمپین جدید ایجاد شده در چین از مردم می‌خواهد با نخریدن محصولات آمریکایی از اقتصاد این کشور در برابر واشنگتن دفاع کنند.

پویش مردمی تحریم محصولات آمریکایی در چین

مردم چین همواره هنگام بحران سیاسی با کشوری دیگر سعی می‌کنند با نخریدن محصولات آن کشور به دولت خود کمک کنند و این اتفاق این بار هم در جنگ تجاری جدید با آمریکا افتاده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، طی روزهای اخیر پویش مردمی برای تحریم کالاها و محصولات شرکت‌های مشهوری چون اپل، کی اف سی، استار باکس و مک دونالد در شبکه‌های اجتماعی این کشور به راه افتاده است.

در یکی از پیغام‌ها که در شبکه اجتماعی وی‌چت دست به دست می‌چرخد آمده است: هموطنان! زمان سختی برای سرزمین مادری فرا رسیده است و ما باید برای حمایت از اقتصادمان از تولیدات داخلی استفاده کنیم.

دولت چین تاکنون به سرعت پاسخ جنگ تجاری ترامپ را داده است و تعرفه‌های وارداتی گسترده‌ای بر کالاهای آمریکایی وضع کرده است.

سردبیر روزنامه دولتی “گلوبال تایمز” چین نیز اخیرا در یادداشتی تند نوشته بود که باید با همان روحیه جنگ کره به مقابله با آمریکایی‌ها برویم. وی افزوده بود که چینی‌های ساکن آمریکا قدرت خرید بالایی دارند و ما می‌توانیم صدمات زیادی به اقتصاد آن‌ها بزنیم.

این نخستین بار نیست که کالاهای آمریکایی توسط چینی‌ها تحریم می‌شود، در سال ۲۰۱۶ نیز در واکنش حمایت آمریکا از فیلیپین در مناقشات دریایی، چینی‌ها تلفن‌های همراه آیفون خود را شکستند.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید