کد خبر: 157034

پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی قطعه ۴ آزادراه جنوبی تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی، پیشرفت آزادراه جنوبی تهران را از برنامه مصوب جلوتر دانست و افزود: به طور متوسط روزانه ۳ هزار تن آسفالت‌ریزی در قطعه ۴ این آزادراه انجام می‌شود.

آزادراه جنوبی تهران
سرویس کسب‌وکار -

خیرالله خادمی آزادراه جنوبی تهران را زمینه‌ساز انتقال تردد وسایل نقلیه عبوری از کلانشهر تهران و کمربندی موجود به خارج از شهر تهران دانست و گفت: آزادراه جنوبی تهران علاوه بر ایجاد ارتباط بین کریدورهای منتهی به پایتخت موجب تکمیل، تسهیل و افزایش ایمنی ارتباط بین آزادراه‌های غرب و شرق تهران می‌شود و با حذف بخشی از بار ترافیک آزادراه قزوین-کرج، ترافیک را کاهش می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرآیند ساخت آزادراه جنوبی تهران جلوتر از برنامه در حال انجام است، تاکید کرد: پیشرفت فیزیکی قطعه چهار این آزادراه از قم تا گرمسار به طول ۳۸ کیلومتر امروز به ۶۳ درصد رسیده و پیشرفت فیزیکی کل پروژه بیش از ۳۰ درصد است.

وی افزود: در قطعه ۴ به طور میانگین روزانه ۳ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام می‌شود و به منظور رفاه حال مسافران، ساختمان‌های جانبی محدوده آزادراه مانند مجتمع‌های خدمات رفاهی نیز همزمان با افتتاح آزادراه به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور درخت‌کاری در هزار هکتار از مسیر این آزادراه را برای نخستین بار در کشور اقدامی مهم دانست و بیان کرد: در راستای معماری و منظر راه، دو طرف این آزادراه با گونه‌های طبیعی سازگار با اقلیم منطقه درخت‌کاری می‌شود و این اقدام علاوه بر زیباسازی مسیر و ارتقای بهداشت روانی رانندگان و مسافران، در بیابان زدایی و جلوگیری از ریزگردها و حفظ و نگهداری حریم آزادراه اثرات قابل توجهی دارد.

این آزادراه به طول ۱۵۸ کیلومتر در نقطه‌ای از آزادراه کرج-قزوین در محدوده صنعتی آبیک آغاز و پس از عبور از مناطق نظرآباد، هشتگرد، اشتهارد، آزادراه تهران -ساوه را قطع کرده و از محدوده جنوبی فرودگاه امام خمینی می‌گذرد و در محدوده شهرک صنعتی چرمشهر در تلاقی با آزادراه قم-گرمسار پایان می‌یابد و هم‌اکنون قطعه ۴ حد فاصل قم تا گرمسار که جزو اولویت‌های اساسی در شبکه آزادراهی کشور است، مراحل پایانی کار را طی می‌کند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.