ارزیابی طلایی تحلیلگران و سرمایه‌گذاران در 27 سپتامبر

نظرسنجی جدید کیتکو از بازار طلا / آخرین پیش‌بینی‌ها از آینده بهای طلا

نظرسنجی جدید کیتکو از بازار طلا / آخرین پیش‌بینی‌ها از آینده بهای طلا

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در 27 سپتامبر انجام شده، نیمی از تحلیلگران وال‌استریت هیچ نظری در مورد آینده کوتاه‌مدت فلز زرد نداشته‌اند. در همین حال بیشتر سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت همچنان به روند صعودی طلا خوش‌بین هستند.

در هفته‌ای که گذشت بازار طلا سومین هفته کاهشی را طی یک ماه گذشته پشت سر گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از آنکه در معاملات روز گذشته دلار به بالاترین سطح سه هفته گذشته رسید، هر اونس طلا با قیمت هزار و 497 دلار و 11 سنت معامله شد.

بهای طلا به کمتر از متوسط 50 روز گذشته رسیده و این روند موجب شده که نیمی از تحلیلگران وال‌استریت در نظرسنجی کیتکو نظری در مورد آینده کوتاه‌مدت فلز زرد نداشته‌اند. در همین حال، بیشتر سرمایه‌گذاران مین‌استریت همچنان به روند صعودی طلا خوش‌بین هستند.

در آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در 27 سپتامبر انجام شده، 16 تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل 50 درصد هیچ نظری در مورد آینده کوتاه فلز زرد نداشتند. همچنین پنج نفر معادل 31 درصد افزایش قیمت و سه نفر معادل 19 درصد کاهش قیمت جهانی طلا را پیش‌بینی کردند.

از سوی دیگر، از میان 855 نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، 479 رای‌دهنده، معادل 56 درصد افزایش قیمت طلا و 222 نفر، معادل 26 درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. 154 رای‌دهنده یا 18 درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته اکثریت سرمایه‌گذاران مین‌استریت و تحلیلگران وال‌استریت در مورد آینده کوتاه‌مدت بازار فلز زرد خوش‌بین بودند و اتفاق نظر داشتند.

اوله هانسن، تحلیلگر ارشد ساکسوبَنک، روند نزولی را در هفته پیش رو برای طلا پیش‌بینی کرده است. با این حال، این روند را اصلاح ضعیف در روند صعودی قدرتمند بازار توصیف کرده است. او همچنین افزود که ممکن است سطح حمایتی طلا در کوتاه‌مدت به هزار و 450 دلار برسد.

جورج گرو، تحلیلگر موسسه آربی‎سی ولث‌منجمنت هم اعلام کرد که احتمالا هفته آینده قیمت طلا صعودی باشد. با این حال، دلارِ قوی همچنان تعیین‌کننده اصلی سرنوشت طلا است.

او تاکید کرد: جهان به سرمایه‌ امن نیاز دارد و در حال حاضر این پناهگاه دلار ایالات متحده آمریکا است. اما از آنجا که بازدهی اوراق قرضه آمریکا پایین است، زمان زیادی طول نخواهد کشید که سرمایه‌گذاران بار دیگر به بازار طلا روی بیاورند.

چارلی ندوس، تحلیلگر ارشد اقتصادی اعلام کرد که سطح حمایتی بعدی برای طلا هزار و 470 دلار در هر اونس خواهد بود.

علی‌رغم افت یک درصدی بازار طلا در هفته گذشته، برخی از تحلیلگران به دلیل افزایش نااطمینانی‌ها هنوز نسبت به آینده این بازار خوش‌بین هستند.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی معتقد است: رویدادهای متفاوتی از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) تا استیضاح دونالد ترامپ در آمریکا و اختلافات تجاری در جهان وجود دارد و این میزان از عدم قطعیت به افزایش قیمت طلا منجر خواهد شد.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند