پیش‌بینی بورس امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / گروه‌های پیشتار بازار کدامند؟

پیش‌بینی بورس امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / گروه‌های پیشتار بازار کدامند؟

به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به دلیل نبود نقدینگی روند بازار در حال حاضر فقط متعادل شده است و تغییری در آن دیده نمی‌شود زیرا همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند. پیش‌بینی کارشناسان از روند روزهای آینده بازار به چه صورت است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در هفته جاری با روند متعادلی پیش رفت و در روزهای گذشته شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد وارد شد.

بازار سهام این روزها با شکسته شدن قفل صف‌های فروش برخی از نمادهای کوچک بازار مواجه شده و شاخص کل هم‌وزن هم همسو با روند کلی بازار تحرکات مثبتی را ثبت کرده است.

کارشناسان بازار سهام این روزها توجه بیشتری را نسبت به گروه فلزات اساسی و سیمانی نشان داده‌اند. این افراد معتقدند با دخالت‌های دولت در نرخ‌گذاری و قطعی‌های برق مانع از سرعت گرفتن تحرکات مثبت این گروه‌ها شده‌اند. اما با این وجود برآیند کلی از این گروه‌ها به دلیل برخورداری از وضعیت بنیادی مناسب، مثبت است.

علی صادقین، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‌بینی روند گروه فلزات اساسی به تجارت‌نیوز گفت: چشم‌انداز و برآینده کلی از گروه فلزات و کانی‌ها با توجه به روند افزایشی نرخ ارز و تحولات بازارهای جهانی مثبت است. در صورتی که از بحران فعلی عبور کنیم اتفاقات مثبتی در این گروه رخ می‎‌دهد.

از دیگر نمادهایی که امید به سودآوری آن‌ها در بازار زیاد شده است، گروه نفتی و پتروشیمی است این دو گروه با وجود آنکه در شرایط تحریمی به سر می‌بریم و شرایط سختی را برای فروش نفت می‌گذرانیم اما به دلیل گزارشات فروش دیگر محصولات نفتی و افزایش نرخ‌های زنجیره محصولات پتروشیمی توانسته‌اند روند خوبی را داشته باشند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند