تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سگینال دولت به سهامداران / کدام گروه‌ها این هفته پیشتاز بازارند؟

سگینال دولت به سهامداران / کدام گروه‌ها این هفته پیشتاز بازارند؟

یک کارشناس بازار ضمن آنکه روند بازار روز شنبه را مثبت ارزیابی کرد گفت: با اتفاقات دلار و برگشت به بالای محدوده ۲۷ هزار تومان به نظر می‌رسد روز شنبه با پیشروی گروه‌های فلزات و پتروسیمی بازار پیش برود.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته در محدوده یک میلیون و ۵۲۶ هزار واحد قرار گرفت و ۰٫۱۹ درصد رشد و حدودا سه هزار واحد مثبت را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن هم به ۴۶۶ هزار واحد رسید و ۰٫۱۶ درصد رشد (۷۴۸ واحد مثبت) را به ثبت رساند.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس هم به بیش از هفت هزار و ۱۰۰میلیارد تومان رسید. همچنین حدود ۶۵ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی  و رشد بیش از سه درصد ۱۲۰نماد و افت بیش از سه درصد ۱۰۰ نماد در بازار اتفاق افتاد. اما روند بازار روز شنبه به چه صورت خواهد بود؟

ایمان رئیسی ،کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره روند بازار سهام در روز شنبه گفت: با اتفاقات دلار و برگشت به بالای محدوده ۲۷ هزار تومان به نظر می‌رسد روز شنبه با پیشروی گروه‌های فلزات و پتروسیمی بازار پیش برود.

وی همچنین درباره روند شاخص در روز شنبه گفت: شاخص کل و شاخص هم وزن به نظر می‌رسد مثبت باشند. همچنین سهم‌های کوچک که در زمان ریزش بازار جامانده‌اند به دلیل اینکه هفته گذشته شاخص هم‌وزن افت شدیدی را تجربه نکرد ظرفیت رشد را در این هفته دارند.

رئیسی افزود: گروه ساختمانی به دلیل سیگنال ساخت مسکن از سمت دولت به نظر می‌رسد رشد نسبتا خوبی را داشته باشد این گروه در زمان ریزش بازار افت شدیدی را تجربه کرد اما در زمان رشد بازار جا ماند و تحرکی را از خود نشان نداد به همین جهت به نظر می‌رسد این گروه پیشرو باشند.

آخرین پیش‌بینی‌های بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند