ایران بروکر
خبر مهم : شروع افزایش ۲۰ درصدی یارانه از امروز
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی بورس شنبه/ کدام گروه بورسی آماده رشد است؟

تجارت نیوز

بورس امروز کمتر از یک درصد رشد کرد و در کانال ۱٫۴ میلیونی باقی ماند. به گفته کارشناسان نزول و اصلاح بورس طبیعی است و شنبه هفته آینده شاخص متعادل‌تر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز روند متعادلی را پشت سر گذاشت. در پایان معاملات روز چهارشنبه شاخص بیش از هشت هزار واحد رشد کرد و در نهایت به محدوده یک میلیون و ۴۵۴ هزار واحدی رسید.

در این هفته وزارت صمت، بخشنامه‌‌‌‌‌‌‌ای با عنوان وضع عوارض صادراتی بر محصولات معدنی منتشر کرد. برخی کارشناسان می‌گویند این موضوع علت سرخ‌پوشی بازار است.

از سوی دیگر برخی از کارشناسان عقیده دارند که بازار به دنبال بهانه برای اصلاح بود و این بخشنامه توانست به نزول بورس کمک کند.

چرا بورس منفی شد؟

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: بورس شنبه روند متعادلی را تجربه می‌کند. از ابتدای سال ۱۴۰۱ بورس یک رشد شارپی را تجربه کرد. تنها برخی از سهام بازار اصلاح داشتند، که با توجه به ارزش معاملات بازار قابل توجه نبود. با پایان معاملات روز دوشنبه و شروع سه‌شنبه شاخص کل بورس منفی شد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه می‌دهد: بورس دنبال بهانه بود تا کمی اصلاح شود. عوارض صادرات باعث شد که بازار منفی شود.

الیاس‌کردی با اشاره به وضع مالیات روی صادرات می‌گوید: عوارض صادرات پنجاه و پنجاه است. یعنی می‌تواند روی برخی از شرکت‌ها تاثیر مثبت و روی برخی دیگر تاثیر منفی بگذار. البته شاید بعضی از شرکت‌ها از صادرات منصرف شوند و ترجیح دهند که در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند.

وی تاکید می‌کند: بازار به گروه زارعت و خدمات وابسته بهای چندانی نداد و احتمالا این شرکت از حذف ارز ۴۲۰۰ منتفع شوند و اتفاقات خوبی برایشان رخ دهد.

نظرات