تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی فردا/ بورس صعودی می‌شود؟

پیش‌بینی فردا/ بورس صعودی می‌شود؟

بورس امروز با افت کمتر از یک درصدی روی سطح یک میلیون و ۵۷۲ هزار واحدی ایستاد. کارشناسان عقیده دارند بورس در بلند مدت صعودی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز روند نزولی به خود گرفت و در مقابل شاخص هم‌وزن صعودی شد. کارشناسان عقیده دارند که بورس در بلند مدت سبزپوش است و سهامداران نباید نگران اصلاح‌های موقت باشند.

جواد فلاحیان، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: به نظر می‌رسد بورس فردا نسبتا مثبت باشد و  از سوی دیگر سهم‌هایی که ماه گذشته رشد داشتند آرام آرام به اصلاح می‌رسد. گروه غذایی به این محدوده  رسید و زراعت ممکن است روزهای آینده برسد و به مرور زمان بازار اصلاح می‌شود.

فلاحیان توضیح می‌دهد:در حال دو دسته صف در بورس داریم. برخی از سهم‌هایی که سه یا چهار ماه گذشته رشد کرده بودند، حدودا یک ماهی است که وارد فاز اصلاحی یا درجان زدن شدن و بعضی زمان‌ها این اصلاح شدیدتر بود و گاهی آرام‌تر.

وی ادامه می‌دهد: گروه‌هایی مثل خودرویی، فولادی، بانکی و فلزاتی صنایعی بودند که در این مدت رشد داشتند و اکنون یک ماهی است که وارد اصلاح شدند. اما یک سری سهم‌های دیگر همانند غذایی، زراعت و دارویی از یک ماه پیش رشد خود را شروع کردند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار می‌کند: برای مثال در دو سه ماه اخیر شاخص با گروه خودرویی رشد کرد. به نظر می‌رسد این سهم‌هایی که این روزها در اصلاح هستند به پایان خود نزدیک شده‌اند.

فلاحیان با اشاره به وضعیت بازار می‌گوید: با توجه به اصلاح صنایع بورس احتمالا روند مثبتی به خود بگیرد. همچنین سهامی مثلا فلزات، بانکی، خودرویی، سهام فراکابی و.. که روی شاخص تاثیر خواهند داشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند