در گفتگو با یک کارشناس مطرح شد:

پیش‌بینی بورس فردا ۴ اردیبهشت / بورس در انتظار نقدینگی است

پیش‌بینی بورس فردا ۴ اردیبهشت / بورس در انتظار نقدینگی است

بازار سهام در هفته گذشته به روند نزولی خود در فروردین ادامه داد و فقط یک روز شاخص عملکرد مثبت داشت. اگرچه سهامداران از بهبود شرایط بورس ناامید شده‌اند اما کارشناسان معتقدند اگر حمایت‌ها از بازار عملی شود روند تعادلی به بازار برمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند بازار در فروردین یک عملکرد تکراری در جریان معاملات هفتگی را ثبت کرد. بازار از نبود نقدینگی و نبود اعتماد رنج می‌برد، اگر حمایت‌های جدی‌تری از بازار صورت نگیرد، روند تکراری در بازار ادامه دارد.

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه درباره ادامه روند بازار توضیح داد: بازار منتظر برگزاری جلسه دوشنبه سران قواست تا این جلسه تشکیل و نتیجه نهایی آن مشخص شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه قول‌ها و تصمیمات زیادی در هفته‌های گذشته درباره روند بازار داده شده است، ادامه داد: با توجه به قول‌ها و تصمیم‌های زیادی که از سوی ریاست سازمان بورس گرفته شده است و جلسه سران قوا، باید دید حمایت‌ها به نتیجه‌ای می‌رسد یا خیر.

او به جلسه‌های کلاب هاوس کارشناسان و مسئولان سازمان بورس اشاره کرد و گفت: بازار و مسئولان سازمان در انتظار آن هستند که تصمیم‌های حمایتی به مرحله عمل برسد.

الیاس کردی با بیان اینکه بسیاری از نمادها در صف فروش قفل هستند توضیح داد: با تزریق نقدینگی و انجام برخی از حمایت‌ها بازار به حالت متعادلی می‌رسد اما در نهایت صف‌های فروش دوباره برمی‌گردند.

او در ادامه گفت‌: حتی نمادهای شاخص‌ساز زمانی که مثبت می‌شوند در معاملات روز بعد حجم عرضه آن‌ها افزایش می‌یابد. نه تنها بی‌اعتمادی در بازار وجود دارد بلکه نبود پول یکی از دلایل اصلی این عملکرد است.

او در پایان افزود: با توجه به نبود نقدینگی و نبود گردش پول در بازار همین روند نزولی در بازار ادامه دارد. مگر اینکه هم اعتماد به بازار برگردد و هم نقدینگی.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند