تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت دلار فردا ۲۲ دی ۹۹/ افزایش تقاضای خرید در بازار ارز

پیش‌بینی قیمت دلار فردا ۲۲ دی ۹۹/ افزایش تقاضای خرید در بازار ارز

دلار به کمترین قیمت دو ماه اخیر رسید و امروز به کانال ۲۴ هزار تومان عقبگرد داشت. این عقبگرد دلار به کانال ۲۴ هزار تومان، پس از انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهوری امریکا کمترین نرخ تا امروز بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز هر قطعه اسکناس امریکایی امروز در صرافی ملی با قیمت ۲۴ هزار و ۵۹۰ تومان معامله شد و در بازار آزاد با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رفت اما ظهر امروز دوباره قیمت به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد.

در معاملات فردایی هم قیمت دلار تا ۲۴ هزار و ۸۹۰ تومان ثبت شد. کامبیز افسری، کارشناس بازار ارز درباره علت کاهش قیمت دلار به تجارت‌نیوز می‌گوید که بازار ارز متاثر از بازار جهانی طلا بود و به دلیل تنش سیاسی هفته گذشته در امریکا، بهای هر اونس طلا بیشتر از ۱۰۰ دلار در هفته کاهش داشت و ارزش دلار در بازار جهان تضعیف شد.

او ادامه می‌دهد: با گشایش بازار جهانی در روز دوشنبه و مشخص شدن وضعیت قیمت هر اونس طلا، بهای دلار در بازار فردا مشخص می‌شود که احتمالا اندکی کاهشی است.

افسری درباره دلیل برگشت دلار به کانال ۲۵ هزار تومان هم توضیح می‌دهد که با کاهش قیمت دلار موج تقاضا برای خرید اسکناس امریکایی شکل گرفت و همین مساله موجب افزایش قیمت دلار تا کانال ۲۵ هزار تومان شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند