پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 آبان 99 / طلا ارزان می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 آبان 99 / طلا ارزان می‌شود؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه، یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه، یک میلیون و 161 هزار و 700 تومان معامله شد. سکه هم دیروز به 12 میلیون و 50 هزار تومان رسید. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا پیش‌بینی کرد: قیمت طلا عملا به روند بازار ارز بستگی دارد. اگر نظارت‌های فعلی در بازار تقویت شود، ممکن است قیمت طلای 18 عیار به گرمی کمتر از یک میلیون تومان برسد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: دیروز ساعت ۴ بعدازظهر این فلز گرانبها با قیمت ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد. این قیمت ۴۵۰ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود و موجب شد سکه طی دو روز ابتدایی هفته نزدیک به یک میلیون تومان از ارزش خود را از دست بدهد.

به احتمال زیاد، سکه‌بازان امروز به دقت روند اونس طلا را دنبال خواهند کرد؛ چرا که یکی از عواملی که موجب شده است، میزان فروش‌ها در بازار سکه بالاتر برود، ناامیدی نسبت به بازگشت اونس طلا در مسیر افزایشی بود. در صورتی که اونس طلا به بالای هزار و ۹۰۰ دلار بازگردد و قیمت دلار هم کاهش خاصی را تجربه نکند، سکه می‌تواند بار دیگر در مسیر افزایشی قرار بگیرد. با این حال، افت قیمت دلار می‌تواند فارغ از روند حرکتی اونس طلا، بازار سکه را به سوی نرخ‌های پایین‌تر هدایت کند.

همچنین اقتصادنیوز نیز نوشت: سکه دیروز دو حمایت مهم 12 میلیون و 400 هزار تومانی و 12 میلیون تومانی را از دست داد و به نزدیکی نقطه سوم حمایتی رسید. برخی از تحلیل گران فنی عنوان می‌کردند، افت سکه به زیر 11 میلیون و 500 هزار تومان دشوار است، چرا که در این مرز با حمایت سنگینی مواجه می‌شود.

آنها به تجربه بازار در آبان ماه اشاره دارند که دو بار در حمایت 11 میلیون و 500  هزار تومانی با افزایش خریدها مواجه شد. امروز  از این جهت برای بازار سکه اهمیت زیادی دارد؛ باید دید اونس طلا به کمک سکه خواهد آمد یا دلار. در صورتی که اسکناس آمریکایی، به نزول خود ادامه دهد، سکه دشوار است که از حمایت یاد شده حفاظت کند. با این حال، بازگشت دلار به کانال 26 هزار تومانی می تواند بازگشت سریع سکه به کانال 12 میلیون تومان را رقم بزند.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند