پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۷ تیر ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۷ تیر ۱۴۰۰

رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد اگر انس جهانی در بازار فردا تغییر زیادی نداشته باشد قیمت‌ها در همین مسیر ادامه می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان بازار امروز انس جهانی به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در نرخ ۱۷۸۱ دلار بدون تغییر ماند. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید. تغییرات قیمت در بازار طلا و سکه امروز در حدود یک تا دو درصد بود.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به ثابت بودن انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازارها اشاره کرد و توضیح داد: قیمت‌ها در بازار امروز با نوساناتی همراه بود و تغییرات یکی دو درصدی را ثبت کرد.

دنیای اقتصاد نوشت:

هفته مثبت طلا

مدتی است سردرگمی درخصوص سیگنال‌های بانک مرکزی آمریکا درباره احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره پس از اظهارات جروم پاول در برابر کنگره، نوسان و ابهام زیادی را در بازار طلا ایجاد کرده، به طوری‌که قیمت اونس طلا را مدت زیادی پایین ۱۸۰۰ دلار نگه داشته است. به گفته کارشناسان طلا در همین سطوح فعلی تثبیت خواهد شد اما هر گونه پیشروی برای طلا دشوار است. برنامه عظیم زیرساخت که پنج‌شنبه گذشته اعلام شد و گفته می‌شود میلیون‌ها شغل ایجاد خواهد کرد هیچ تاثیری روی بازار طلا نداشت. به این ترتیب هر اونس که در معاملات روز جمعه در قیمت ۱۷۸۱ دلار بسته شد و رشد هفتگی را به ثبت رساند. مهم‌ترین رویداد هفته جاری گزارش اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا خواهد بود که روز جمعه منتشر می‌شود. در صورتی که آمار مربوط مایوس‌کننده باشد، برای قیمت طلا مثبت خواهد بود.

تغییر مسیر سکه

با وجود ثبات نسبی در قیمت اونس جهانی طلا و نرخ ارز در داخل، به‌عنوان دو عامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها در بازار طلا، سکه روند آرام با شیب ملایم صعودی را از ابتدای هفته آغاز کرد. اما این سیر صعودی ادامه‌دار نماند‌. این فلز ارزشمند تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در روز یکشنبه تجربه کرد. در بازار جهانی، بهره بانکی آمریکا که اعلام شد، تاثیر جزئی در نوسانات افزایشی قیمت اونس جهانی داشت.در داخل نیز با توجه به مدیریتی که از جانب بانک مرکزی برای کنترل ارز صورت گرفت، نرخ ارز تاحدودی کنترل شده و شاهد تغییرات چشمگیر در نرخ دلار نبودیم. بر این اساس هر سکه تمام بهار آزادی روز گذشته به۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان کاهش یافت‌. در حال حاضر تنها شوکی که می‌تواند بر بازار داخلی تاثیرگذار باشد، توقعات و اخبار برجامی است که عامل اصلی مسیریابی در بازار ارز و طلا است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند