بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان بهمن / طلا بخریم یا سکه؟

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان بهمن / طلا بخریم یا سکه؟

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: مردم پول برای خرید طلا ندارند. به دلیل کاهش میزان تقاضا، تولید طلا در یک سال گذشته حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است. حال با توجه به کاهش تقاضا، قیمت طلا در روزهای آینده تغییر می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته سوم بهمن ماه، قیمت طلا نوسان داشت. هر چند به گفته فروشندگان طلا نوسان قیمت طلا به دلیل کاهش چشم‌گیر تقاضا چندان نبوده است.

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، مردم پول برای خرید طلا ندارند. به دلیل کاهش میزان تقاضا، تولید مصنوعات طلا در یک سال گذشته حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است. اکنون هم با توجه به نوسان انس جهانی طلا و افزایش قیمت دلار در روزهای پایانی سال، پیش‌بینی می‌شود طلا در هفته پایانی بهمن ماه دوره باثباتی را طی نکند.

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: این روزها تقاضا برای خرید طلای آب شده و سکه بیشتر شده است اما کسی مصنوعات طلا نمی‌خرد.

 فروش طلای کم اجرت زیاد است؟

آیا فروش مصنوعات طلای کم اجرت زیاد است؟ بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: فروش طلای کم اجرت هم کمتر شده است، چرا که ساخت طلای کم اجرت با وجود مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌بر است. به مردم توصیه می‌کنیم چنانچه در این شرایط قصد سرمایه‌گذاری دارند یا سکه یا طلای کم اجرت بخرند.

او اظهار کرد: هزینه تولید طلا آنقدر بالا رفته است که بسیاری از تولیدکنندگان طلا کارمندان و کارگران خودشان را تعدیل کرده‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند