تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲۱ دی ۹۹/ قیمت طلا برمی‌گردد؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲۱ دی ۹۹/ قیمت طلا برمی‌گردد؟

طلا در بازار ایران تحت تاثیر ریزش قیمت‌های جهانی قرار گرفت و بهای هر قطعه سکه طلا امروز تا مرز عقبگرد به کانال ۱۰ میلیون تومان پیشروی کرد اما در مقابل بهای طلای جهانی امروز ۲٫۷ درصد رشد کرد و قیمت هر اونس طلا به ۱۸۴۹٫۴ دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهای هر اونس طلا در هفته گذشته حدود ۱۰۰ دلار کاهش داشت و همین مساله به افت ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی قیمت هفتگی سکه طلا در بازار ایران منجر شد. امروز هم بهای هر قطعه سکه بهار آزادی تا آستانه ۱۰ میلیون تومانی شدن، پیش رفت.

بهای هر قطعه سکه بهار آزادی به ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید و قیمت سکه امامی هم که لحظاتی در کانال ۱۰ میلیون تومان قرار گرفته بود دوباره به ۱۱ میلیون تومان برگشت.

امروز یک گرم طلای ۱۸ عیار هم در بازار تهران با نرخ یک میلیون و ۹۴ هزار تومان معامله شد که کاهش ۵٫۷ درصدی را نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته نشان می‌دهد اما آیا کاهش قیمت طلا فردا ادامه‌دار است؟

عبدالله محمدولی، کارشناس بازار طلا در پاسخ به این پرسش به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد که شیب ملایم کاهش قیمت طلا تا دوشنبه ادامه دارد. زیرا بازار ایران تا پایان تعطیلات هفتگی بازار جهان مردد است و پس از بازگشایی بازار جهان و روند قیمت جهانی طلا و همچنین رصد بورس‌های جهانی می‌توان گفت که چشم‌انداز آینده طلا چه می‌شود؟

او علاوه بر تنش سیاسی در امریکا، تلاش موسسات مالی و بانک‌های اروپایی را برای تقویت ارزش پول ملی‌ کشورهای اروپایی را یکی دیگر از عوامل کاهش قیمت طلای جهانی می‌داند و معتقد است که شرایط پیچیده‌ای بر بازار جهانی طلا حاکم است و پیش‌بینی کوتاه مدت قیمت طلا را دشوار کرده است.

برای اطلاع از تحلیل بلندمدت طلا گزارش سقوط طلا ادامه دارد؟ را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند