پیش‌بینی قیمت طلا و سکه فردا ۱۳ مهر

رکود در بازار طلا و سکه / نوسانات قیمت برای بازار اهمیت ندارد

رکود در بازار طلا و سکه / نوسانات قیمت برای بازار اهمیت ندارد

اونس جهانی و قیمت دلار در بازار امروز موجب کاهش قیمت طلا و سکه شدند اما نوسانات جزئی بود. نایب رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد در روزهای آینده به دلیل تعطیلی‌ها داد و ستد بسیار کم است و نوسان قیمت‌ها برای بازار اهمیتی ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز اونس جهانی طلا حدود ۱۰ دلار کاهش داشت و در کنار کاهش نسبی نرخ ارز عوامل موثری بودند که موجب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار دوشنبه شدند. اما در بازار امروز نوسانات قیمت طلا و سکه جزئی بود.

در بازار امروز با وجود کاهش ۱۰ دلاری اونس جهانی و کاهش نسبی دلار روند نزولی قیمت‌ها شیب زیادی نداشت و در بازار امروز با وجود کاهش قیمت طلا و سکه شاهد ثبات نسبی در قیمت ها بودیم.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار امروز اشاره کرد و توضیح داد: در ابتدای روز اونس جهانی ۱۲ دلار کاهش یافت اما در نهایت با ۱۰ دلار کاهش معاملات روز را به پایان رساند. کاهش اونس جهانی و کاهش جزئی نرخ ارز در بازار امروز موجب کاهش نسبی قیمت طلا و سکه در بازار شد.

کشتی‌آرای درباره شرایط موجود در بازار اینگونه توضیح داد که به دلیل روزهای تعطیلی پیش رو و همچنین عزاداری‌ها داد و ستد کاهش پیدا کرده است و بازار طلا و سکه درگیر رکود است. نزدیک به دو ماه است که در بازار طلا و سکه رکود وجود دارد اما با توجه به پایان عزاداری‌ها و گذر از تعطیلی‌های بازار احتمال دارد روند داد و ستد در بازار بهبود پیدا کند.

او با اشاره به اینکه در چند روز آینده بازار و اقتصاد تقریبا تعطیل است و داد و ستدی شکل نمی‌گیرد ادامه داد: احتمال بهتر شدن شرایط بازار و افزایش نسبی تقاضا وجود دارد.

نایب رئیس اتحادیه طلا اعتقاد دارد به دلیل شرایط نیمه تعطیلی که در چند روز آینده وجود دارد، تقاضا در بازار بسیار کم است بنابراین تغییرات قیمتی اهمیت زیادی را نخواهد داشت.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، برخی از فعالان اعتقاد دارند که سکه امامی در هفته های اخیر رشد زیادی را تجربه کرده است. آن ها باور دارند با نزدیک شدن فلز گران بهای داخلی به محدوده مقاومتی ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، فشار فروش افزایش یافته است.

سکه مدت هاست که توان شکست مقاومت یاد شده را نداشته است و در ۲ روز ابتدایی هفته نیز تمایل به فروش در بازار بالا رفت. با این حال، شماری از فعالان اعتقاد دارند که شرایط بازار سکه در حال تغییر است.

از نگاه آن ها، درگیری ها و تنش های لفظی با آذربایجان، مشخص نبودن آینده مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها در کنار به قدرت رسیدن طالبان از جمله عواملی هستند که می توانند بازار ارز را در میان مدت تحریک کنند و زمینه ساز رشد قیمت اسکناس آمریکایی شوند.

امید این بخش از سکه بازان به آینده قیمت دلار موجب شده است که به راحتی حاضر به فروش دارایی خود نباشند. دیروز بسیاری از سکه بازان روی خبر احتمال برگزاری مانور نظامی ترکیه و آذربایجان مانور دادند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند